| dany1988122 a întrebat:

Ce ziceti de jandarmii care se fac de ras? Atributii noi se pare https://www.facebook.com/CronicadeFalticeni.ro/videos/11 78934356261780

11 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Eu nu vad cu ce s-au facut de ras!

| dany1988122 explică (pentru Mosotti):

Jandarmii cu tortele in mana?

| Mosotti a răspuns (pentru dany1988122):

Si ce daca aveau torte in mana?

| dany1988122 explică (pentru Mosotti):

E ilegal.

| dany1988122 explică (pentru Mosotti):

Sunt jandarmi, sau sunt agajatii popilor?

| Mosotti a răspuns (pentru dany1988122):

E ilegal pe dracu, ilegal e sa faci rau, infractiuni, nu sa ti niste torte in mana, nu conteaza ca le tinea, esti absurd rau de tot.
Se faceau de ras daca faceau ceva rau, daca erau beti, etc.
Daca is jandarm nu inseamna doar ca dau cu pumnu, sunt om, pot face orice nu face rau.

| dany1988122 explică (pentru Mosotti):

Nu poti sa te pui in slujba preotilor pe post de hamal cand esti imbracat in uniforma,. Poti sa te pui cand esti imbracat in civil. Si nu ma refer aici la paza. Ca si cum un judecator imbracat in haine judecatoresti ar asista la o petrecere. Poate ca exemplu nu e prea bun, dar ideea ramane.

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Si nu pentru asta sunt platiti jandarmii.

| Mosotti a răspuns (pentru dany1988122):

Daca nu era voie nu o faceau! Stai linistit ca nu li se parmitea, ca astia nu fac nimic fara aprobarea superiorilor, daca le-a permis, inseamna ca nu e ilegal.
Unde scrie ca e ilegal sa duci torta in uniforma? Arata si mie in lege te rog.