| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceti de povestea Amandei Todd?
http://www.youtube.com/watch?v=VD2BEsRmgIE&list=UUX-E6tC vVUPtO5IH9xsCRgQ

4 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Este o poveste comuna in America, "bullying-ul" este la ordinea zilei, etichetarile, prejudecatile la fel, este o problema care tine de mentalitatea colectivului copiilor care sunt catalogati ca "populari" sau "cool" si cei care vor sa isi cladeasca o astfel de identitate trebuie sa calce in picioare pe cei considerati "ratati", "tocilari" si daca cineva intra in apararea acestora din urma statusul sau coboara si va fi ignorat, evitat si catalogat de asemnea. De aceea si nimeni nu statea cu ea la masa, de aceea nimeni nu intervenea pentru ea pentru ca in mentalitatea societatii lor tampe se compromiteai in fata altora si asta este cel mai trist, faptul ca sunt cazuri zilnice de bullying(folosesc termenul in engleze fiindca are o gama mai mare de actiuni cuprinse, batjocorire, misto, ostracizare, etichetare).

| Xtadelo a răspuns:

Din vina ei a ajuns asa...

| fadnox a răspuns:

Patetic

| cristif a răspuns:

Ciudata poveste, sincer. Vina nu este a ei, in mare parte baiatul acela si-a batut joc de ea, postand pozele pe facebook. Dimineata am inceput sa urmaresc cateva episoade d-ale lui Nick Vujicic si abia am realizez ca ceea ce traim noi(eu, tu, cel ce va posta dupa mine s.a.m.d) ducem un trai "decent", normal. Ma irita cand vad pe facebook cum posteaza lumea "sufar din dragoste", dar ironia este "la 13 ani tu suferi din dragoste?". Suntem niste trecatori in viata si nu realizam inca care sunt greutatile vietii.(ex. Amanda Todd, Nick Vujicic)