| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

Hey,iubirea e raspunsul la tot? Mai ganditi-va. Daca nu ierta si avea acel element numit "dispret", dorinta de a-si face dreptate
alta ar fi fost soarta ei.
http://www.youtube.com/watch?v=VD2BEsRmgIE&list=UUX-E6tC vVUPtO5IH9xsCRgQ
Se mai poate vorbi de iertare in cazul ei? Eu sincer nu cred asa o bazaconie.

13 răspunsuri:
| William a răspuns:

A gresit si a platit. Partea cu sinucisul a fost alegerea ei.

| LoveToHate a răspuns:

Trist,trist,dar e vina ei.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da iubirea si iertarea

| Zenit313 a răspuns:

A gresit,este firesc, dar nu trebuia sa se sinucida, viata este mai presus ca orice.
Toata lumea greseste, nu toti merita iertare, dar viata are prioritate.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Zenit313):

Este firesc sa gresesti in acelasi mod de cateva ori? Chiar nu poti invata nimic prima sau a doua oara?

http://www.youtube.com/watch?v=8nvCI4lXm8o

| Zenit313 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Este firesc sa gresesti..doar prostii le repeta.
Oricum, viata are prioritate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sicer, jumatate din povestea ei mi s-a intamplat si mie: infara de partea cu poza aia...
Acum tot ce cred despre persoanele care fac asemenea lucruri: Huoooo!
Adica daca o urasti nu trebuie sa ii faci viata chiar asa si daca esti gelos/oasa, las-o balta!
Eu m-am saturat de toate gramezile de persoane care stau in jurul tau spunandu-ti: Nu suntem noi prieteni?
M-am saturat de tot felul de oameni prost crescut, fara parinti si fara educatie.
Eu sincer, cred ca lumea, fara aceste persoane jignitoare, ar fi mult mai frumoasa, mult mai linistita.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru anonim_4396):

Majoritatea acestor tipuri de persoane nu se simt bine pana nu demonstreaza in fata tutor capacitatea lor de a suge pl instant sau de a seca omul de viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Exact. Insa sunt si persoane care, iti sunt cu adevarat prieteni. eu de exemplu am pe cineva, care ma ajuta la greu, rade cand rad eu si plangem impreuna. Insa greseala a fost de partea celor 2: si ea ca a facut ceea ce a facut si a vrut sa se sinucida (desi si mie imi venea cand eram in acele momente, dar mi-am dat seama ca viata are suisuri si coborasuri asa ca merg inainte orice ar fi) dar si al oamenilor prost crescut (repet asta) care se cred mare zmei. Insa, sper ca din povestea ei (pe baza reala) vom invata faptul ca oamenii nu sunt de incredere

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru anonim_4396):

"Legea junglei": Doar tu si tribul tau si nici macar asa.

| wtxwhdxifdjebdd explică:

Bagami-as p*l* in facebook-ul si grupurile lor de retardati parosi care-s buni doar la supt pl.

| wtxwhdxifdjebdd explică:

Mai de c*cat e ca nici credinta nu o sustine.Se spune ca daca iti iei singur/a viata pe care ti-a oferit-o Dumnezeu ajungi in Iad instantaneu si arzi acolo singur pe veci.

| wtxwhdxifdjebdd explică:

Mai de c*c*t e ca nici religia nu o sustine cu toata gravitatea situatiei. Daca ti-ai luat singur viata...salut.Arzi pe veci in Iad.Indiferent de motiv.Cu toate ca al ei a fost unul cutremurator. Daca o luam ca viata spirituala pe Lumea de dincolo, tot jegurile alea ar avea un loc mai bun, ca nu au fost nevoite sa se sinucida.
Ce-a facut? A iertat?
A capatat o viata de c*c*t.
Nu vreau sa credeti ca incurajez razbunarea sau pe drk, dar uneori niste momente de revolta sunt strict necesare.Stiu numerosi colegi, numeroase cazuri similare(bineinteles, nu se compara cu asa ceva)care pentru ca erau buni si iertau erau luati de prosti si se uneau grupuri sa-i faca de c*c*t, am fost una din victime.Si in prezent mai sunt valabile cazurile.Dar eu am fost lasat in pace.Dar sa nu va ganditi ca aceste cai amiabile au rezolvat ceva.Cu cat le spuneai mai pe inteles sa-si vada de treaba, cu atat mai tare veneau sa te loveasca.Pana m-am enervat si am folosit violenta.Acum gunoaiele astea care calca pe cadavre vin cu linguseli si nu mai comenteaza de frica sa nu si-o ia pe cocoasa.Dar cei care n-au luat atitudine sunt si in ziua de azi batjocoriti de grupuri pline de retardati.Credeti ce vreti. Oricum nu-mi pasa.Tot ce stiu e ca am intrat intr-o etapa a vietii de care am trecut cu bine prin intermediul fricii si violentei si ca intelegerea si iertarea nu m-au ajutat.Si ca cei care le mai dau sanse sunt batjocoriti incontinuare.Nu sustin razbunarea, nu sunt un emo guy sau asa ceva, dar sunt situati, chiar daca sunt foarte rare, in care trebuie sa folosesti si un pic de rautate ca sa-i trezesti si sa-si dea seama ca-s prosti.Asa,degeaba vorbesti cu unii, nu baga la cap.Si daca mergem incontinuare pe principiul inocentei s-ar putea sa ajungem ca ea. Daca al 2-lea razboi mondial nu era razboi, si toti erau mielusei, probabil toti vorbeam germana(HItler) sau franceza(Napoleon I) in prezent.
Fiecare dupa principiile lui, pace