| anonim_4396 a întrebat:

Ce zone ale Romaniei credeti ca au femeile cele mai frumoase?
Stiu ca in Moldova sunt femei blonde cu ochii albastrii am avut si eu o colega, frumoasa foc.

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

@ mayus tin sa te contrazic. "N-avem cu ce sa ne mandrim, romancele au o imagine negativa in afara Romaniei." romancele nu au o imagine negativa in afara tarii. toti zic ca romancele sunt cele mai frumoase. doar anumite romance care fac bani din sex au o imagine proasta si nu numai in Romania exista asemenea specimene ci peste tot in lume. din comentariile tale observ o nota de invidie pe "prietenii" tai care vin sa se distreze cu fetele de aici. nu esti singurul, majoritatea romanilor sunt invidiosi pe strainii care le "fura" femeile.

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Româncele sunt frumoase, zona nu are importanță. La acest capitol avem cu ce să ne mândrim.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

La capitolul apreciat/admirat frumosul sunt clar depasitawinking
In schimb as putea vorbi despre estetica uratului ore in sirlaughing

| Silvia a răspuns:

Dobrogea!laughing

| BRG a răspuns:

Cu siguranță toate fetele/femeile sînt frumoase, de cele mai multe ori nu este importantă frumusețea fizică,(care de ce să nu recunoaște-m fizicul ne atrage din prima la o femeie), mai importantă este frumusețea interioară care se manifestă printr-un spirit blînd, dispus tot mereu să ierte, de geaba este femeia frumoasă blondă, brunetă, machiată aranjată, dacă ea doar pe dinafară arată bine dar în interiorul ei este o scorpie, o persoană pusă mereu pe ceartă, care mereu critică cîte ceva, ne mulțumită, atunci ar fi ca un fruct frumos pe dinafară dar înăuntru este plin de viermi, cred că nimeni nu ar dorii așaceva.Scuze pentru gramatică. Cristi.

| OanaG a răspuns:

Nu toate sunt blonde.laughing) E adevarat ca in Moldova sunt cele mai dragute femeibatting eyelashes

| Klara a răspuns:

In Cluj sunt cele mai frumoase fete laughing

| matadoru a răspuns:

Cele mai bune sunt in dobrogea, mai ales in constanta... veniti vara la mare sa vedeti aici, nebunieee

| Nişka a răspuns:

Marius sa nu te insori vreodata cu vreo romancalaughing. Daca tot poporul roman ar gandi ca tine...Si ne mai intrebam de ce s-a ales praful de Romania cand noi romanii nu facem nimic, ne criticam intre noi in loc sa ne ajutam. Iar in ceea ce priveste intrebarea toate femeile sunt frumoase mai ales romancele. Niciodata nu'mi va fi rusine ca sunt romanca!

| manna a răspuns:

Draga alina, moldovencele nu sunt blonde cu oki albastri, asa sunt fetele din familii cu radacini rusesti! aici ink din strabuni moldovencile erau cele cu par brun si oki mari, caprui sau negri... iar drept netionalitate, fetele din Moldova sunt de fapt amestec dintre romani, rusi, cazaci si alte nationalitati... au luat cred din toate ce-i mai bun : ) : ) : )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi plac din toate zonele tarii dar numai alea care accepta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romancele in general sunt frumoase.Nu conteaza din ce zona sunt a Romaniei sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oltencele sunt cele mai ''tari''...silviu din Timisoara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romancele erau foarte frumoase si cele mai frumoase. Dar incet incet isi pierd din feminitate, uita de eleganta si devin niste obiecte care iti satisfac placerile. Obiecte vopsite si modificate, iar atunci cand renunti la adaos se vede rugina, nimic nu mai e frumos.
Pai cred ca toate bunaciunilelaughing s-au strans in Bucuresti, poate il prind si ele pe Irinel.
Da stiu, acum o sa ma injure toate femeile de pe site, o sa primesc stupizi, dar... ASTEA NU VA FAC MAI FRUMOASE!
N-avem cu ce sa ne mandrim, romancele au o imagine negativa in afara Romaniei. Multi oameni cu bani vin acolo pentru a-si cumpara orice femeie doresc(frumoasa), pentru ca toate sunt de vanzare. In ochii mei asta le face atat de urate. Pana la urma, frumusetea tine si de suflet. Nu mai imi plac romancele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti califica romancele dupa cateva pitzipoance care au reusit sa scape de mizeria de aici ca le era greu sa munceasca, sau poate n-aveau din ce trai.
Imi pare rau ca tu ca roman crezi asa ceva despre fetele romane, asa putem considera si noi despre voi cei care locuiti afara ca sunteti "ajunsi " mai ales tu, am intels ca ai tai au fost prin CC, pai sa avem rezon in vremea aceea ca sa ajungi acolo trebuia sa te vinzi, cu putin nu mult.
Deci, nu poti sa tragi o concluzie dupa cateva buruieni, esti o buruiana? imi pare rau ca gandesti asa despre noi, lasa sa gandeasca ceilalti dar nu tu, ca esti roman, sa-ti fie rusine. Totul are un pret si ai tai au fost cumparati de fostul regim, esti pui de comunist, da? M-ai suparat, auzi romancele sunt privite urat dinafara si tu ce faci acolo? le tii isonul?
Sa stii ca eu tin cu ai mei si am fost plecata in lumea larga in multe tari dar niciodata NICIODATA n-am spus de romani lucruri urate, dimpotriva.
Am fost pe un vas de croaziera si pentru ca n-am mancat de pranz panala ora 16, am luat un scaun si am mers pe punte unde am spus in 3 limbi ca am fost discriminati si tu tii cu ei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand nu ai nici cea mai mica idee cum a intrat bunicul meu in politica si asta acum, 63 de ani, nu cred ca poti citi in stele. Nu a intrat ca prostul, nu a fost cumparat, a intrat pentru ca asta stie sa faca cel mai bine. E acolo ca sa ajute!
Nu am vorbit despre toate romancele, pentru ca nu toate sunt frumoase. Ca peste tot, sunt si femei urate, asta e, trebuie sa recunoastem. Din punctul meu de vedere in Romania sunt putine femei frumoase, si ma refer strict la exterior. Nu ma impresioneaza orice blonda cu ochii albastrii. Putine femei frumoase...
Mai are rost sa explic? Oricum nu ai intelege. Avem mentalitati diferite, stiluri de viata diferite. Daca ai fi in locul meu ai intelege de ce zic asa ceva despre romance. Nu le condamn, doar ca aceste fapte le fura din frumusetea cu care au fost inzestrate de mama natura. Sincer, doar o singura romanca am avut intr-o relatie serioasa, acum destui ani. Dar si aia in prezent este casatorita cu unul ce putea sa-i fie tata.
Tu vezi doar partea frumoasa din viata, ai o viata linistita, calma, fara prea mari "spectacole". Dar de aici de la mine se vad femeile frumoase din Romania ca niste profitoare si gata oricand sa lase totul in urma pentru a urma calea banilor si a celebritatii. Uneori le inteleg, dar la mine cum am spus: Cum am prins-o, i-am trans-o, isi ia banii, a plecat.
Multi dintre prietenii mei vin in Romania ca sa se distreze cu romance. Toate femeile cu adevarat frumoase sunt de vanzare. Banii sunt ca un magnet pentru ele. Pana la urma nu ai cum sa fii frumoasa fara bani.
Ele sa fie sanatoase si intreg poporul roman. Nu tin partea nimanui. Ma abtin din comentarii la adresa poporului meu, am reprezentat Romania, reprezint si voi reprezenta. Romania, dar nu si poporul roman.
Sunt eu mai diferit, nu prefer romancele! Sunt si alte femei mult mai frumoase...
Ok. Acum astept stupiziitongue... Dar mai intai de a da stupid, gandeste-te ca nu toti avem acelasi gusturi la femei si astea nu se discuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maryus imi pare rau, dar tu nu mai esti demult roman, cred ca n-ai fost niciodata.
DEsigur discutiile sunt doar de principiu nu sunt menite sa ofenseze, aici vorbim doar de principii, si astea virtuale, imi cer scuze daca tonul meu a fost mai dur, fiecare face asa cum il duce capul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci de ce stai de vorba cu poporul roman?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@lolita -E cea mai buna gluma pe care am auzit-o pana acum, asta imi tine si de foame. Daca eram invidios pe cineva, stateam in Romania, dar asa nu imi pasa. Si ce barbati spun? Aia care nu sunt in stare sa-si gaseasca in tara lor o femeie care sa-i accepte? laughing Eu nu am auzit un tanar de 20 de ani din Italia de ex., sa spuna ca vine in Romania pentru cele mai frumoase femei; Doar distractie!
@princess -Daca tot poporul roman ar gandi ca mine, fii sigura ca ar fi mai binewinking Dar cum nu este posibil asa ceva, asta e Romania!
Alllinna daca ma uit in pasaport, vad ca scrie roman, acum ramane la aprecierea ta... Intr-adevar, am dubla cetatenie.
Nu e critica! Reprezinta preferintele mele! Daca imi plac asiaticele, asta nu inseamna ca sunt asiaticlaughing Iubesc thailandezele, senzuale, exotice, calde mereu, atat de fine, elegante, emana feminitate si cu privirea, calme, asteapta sa le "explorezi".
Femeile sunt singurul domeniu in care mereu am chef de muncalaughing si niciodata nu ma plictisesc sa caut una mai frumoase decat alta.