| Sawarekh a întrebat:

Este normal ca sa nu fiu atras de femeile frumoase (perfecte)?

Pur si simplu, in timp ce amici mei sunt moarte dupa femei cu forme, blonde, cu buze senzuale, etc, eu sunt atras de femei, simple, usor autentice, spre urate, slabe. (recunosc am un criteriu nu-mi plac tipele grasute).

Si nu, nu zic asta fiindca nu s-au uitat la mine si femei frumoase, ba chiar ultima tipa cu care vorbisem avea ochii albastri si era frumoasa.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Frumusetea este ceva inventat de noi oamenii.
Daca ne-am raporta la planete, cum am defini una urata si cum am defini una frumoasa?
Nu esti cu nimic problematic, si cred ca iti vezi si lungul nasului cumva, de ce zic asta? pentru ca multi cumpara cu bani adevarate femei/modele iar daca ei s-ar privi in oglinda si s-ar vedea corect, ar intelege ca genul de femei pe care ei le cumpara, in mod normal acelea nu ar da un scuipat pe ei, fiind diferenta enorma intre cum arata ei si cum arata ele!

Uneori femeile simple sunt mai frumoase decat astea 'tunate'.
Nu e paradox ce zic
Nu am timp sa fac o lista cu femei frumoase dar o sa dau 2 nume de referinta, cunoscute pentru frumusetea lor naturala (desi pot da 100 de nume) ambele sa le luam ca reper cand aveau varsta cuprinsa intre 25-30 de ani, una se numeste > Brigitte Bardot (https://www.imdb.com/name/nm0000003/mediaindex?page=1&ref_=nmmi_mi_sm)
si alta > Sophia Loren ( https://www.imdb.com/name/nm0000047/mediaindex/?ref_=nm_mv_sm)
Ambele sex simboluri, daca se observa niciuna nu avea botox, silicon, sau fund operat, erau naturale ...prea bune, prea ca la tara cum zice reclama!

iar acum sa ne uitam la ce promoveaza industria 'pornografica' (ca numai este muzica sau cinematografie) la nivel global: toate buhaitele, tunatele si operatele care nu au nimic natural si chiar nimic frumos, unele sunt picturi suprarealiste mai rau decat caricaturile>> tipul de femeie promovat actual este cea precum Cardi B, kim kardashian etc adica toate "neterminatele" de la mama natura care au bagat bani in ele ca sa arate a femei, si s-au facut un fel de brazilience dar exagerate si au devenit un fel de kitch de 2 lei! daca maine dispare moda fundului pompat cu operatie si silicon in el, isi inteapa fundul cu acul? neterminate!

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu suntem toti atrasi de aceleasi trasaturi, preferintele tale sunt perfect normale, sincer si eu prefer o fata care sa nu fie frumusetea pamantului si linistita, este si un plus deoarece o fata foarte frumoasa fizic dar si ca aspect al fetei are in jurul ei multi lingai gata sa sara pe ea si sa se bage peste relatia ta, in timp ce o fata linistita nu atrage atatea priviri si isi vede de treaba, e mai decenta.

| dullcat a răspuns:

Nu esti atras de tiparul mainstrem preferat/promovat in prezent, dar asta nu inseamna ca nu esti atras de alte tipuri de frumuseste.Ar fi distopic sa aratam toti precum Barbie si Ken.laughing

| LordCristobal a răspuns:

Gusturile nu se discuta, fiecare are preferinte diferite.

| carevaescu a răspuns:

Vorba aia, nu te poti **** in gustul omului.

Fa ce consideri tu ca e bine pentru tine. Nu trebuie sa fii ca ceilalti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimic anormal. Că nici eu nu sunt atrasă de toate tipurile de băieți.

| Sawarekh explică:

Si nu-mi plac deloc sanii mari la femei, inca o chestie pe care multi o considera ciudata.

| FlopySmecherosul a răspuns:

Bro fiecare cu ce-l dore stii ce zic, adc tie cum iti plac fetele simple mie poate imi plac negreselehappy, e diferit la fiecare ce simte atragator la o femeie