| silvia3333 a întrebat:

Ceea ce scrie in Biblie este adevarat ca Iisus Hristos va mai cobori odata pe Pamant pentru a se arata oamenilor? Bazat pe asta stiu ca era capitolul Apocalipsa. Daca ar fi real de ce multi se tot ingrijoreaza ca in 2012 va fi sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| NatureSelf a răspuns:

Presupun ca asta se va intampla cand totul e pierdut. Dumnezeu se va tine de cuvant, dar nu a precizat si data. de ce> ca oameni nu vor mai prinde acel moment, va fi batalia intre binele sata-n, SI bunul sfant

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici un muritor nu va sti cind va veni momentul. Aberatia cu 2012, poveste buna de distras atentia lumii de la problemele cotidiene.Numai bine.

| Prapacea a răspuns:

Da este adevărat, deja au apărut și semnele. De exemplu ieri am văzut cum o pasăre își dădea cu capul de un copac, nu știu cum se numea dar cred că era o ciocănitoare.

| bogdan1793 a răspuns:

Nu exista Dumnezeu si implicit nu exista Iisus Hristos.Nu exista nici o dovada solida ca sa arate acest lucru, in afara de Biblie care este o carte scrisa de oameni care se dau drept ucenicii lui Hristos.Asa ca terminati cu aberatiile. Iisus nu a existat si nu va exista niciodata pentru ca tot Universul s-a creat singur din nimic este dovedit stiintific acest lucru uitati-va pe google. Daca Dumnezeu a creat Universul atunci eu va pun o intrebare care sigur s-a mai pus:pe Dumnezeu cine la creat? Cand veti avea macar un raspuns la aceasta intrebare va astept sa da-ti replica, pana atunci documentati-va inainte de a comanta.O zi buna si traiti-va viata frumos si la potentialul ei maxim pentru ca viata dupa moarte nu exista, este doar o iluzie pentru cei care se tem de "intuneric" adica de moarte, n-o spun eu o spun savantii.Asa ca viata e unica si trebuie traita frumos si cu folos, sa incercati sa lasati ceva in urma voastra, ceva de care sa se folosesca si urmasii vostri.Atat am avut de spus.Va dorec o zi placuta!