| Madayna a întrebat:

Cei care ati mai donat sange, ce implica lucrul asta? N-am donat niciodata si chiar imi doresc s-o fac. Unde sunt centre de donare in Bucuresti? Se fac analize intai pentru a vedea daca este bun pentru donare?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Am donat la sfarsitul clasei a 12. Normal ca ti fac analize pentru a vedea daca esti apta pentru a dona, pentru a stabili grupa de sange, daca nu cumva ai aumite boli care interzic acest lucru.
Daca ai peste 18 ani, peste 50 kg, nu esti anemica, nu ai avut hepatite, chiar te indemn sa donezi sange pentru a s-a anuntat o criza acuta de aest element vital vietii.Ba poti sa-i mobilizezi si pe colegii / prietenii tai.
Felicitari pentru gest!

| Madayna explică (pentru Fatamuntilor):

Am vazut cati oameni au nevoie de sange si m-am documentat mult dar din pacate 3 luni nu pot dona pentru ca iau tratament pentru hipotiroidie, imi pare atat de rau, dar o sa-i indrum pe altii sa o faca.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am donat sange si acum donez plasma pentru ca e mai utila pentru pacienti, se ia niste mostre pentru analize apoi te tine intepata pana se umple punga, in tara va plateste in numerar dar pe mine la straini ma compenseaza cu ceva de baut si mancare la greu (bag in mine cat vreau laughing )

| Elvina a răspuns:

Ar trebui sa mergi la spital si sa intrebi.

| Madayna explică (pentru Elvina):

Ma interesa sa-mi raspunda cineva care a facut-o. Oricum multumesc pentru sfat happy

| Elvina a răspuns (pentru Madayna):

Nu stiu. Stiam ca e ceva pe la metrou la unirii, dar mai mult nu stiu.

| mgtow a răspuns (pentru Madayna):

Cauta adresa pe net si vei gasi un centru de donare