| valiiistefania a întrebat:

La analize normale de sange se poate vedea o sarcina? :-s

Răspuns Câştigător
| puimik3 a răspuns:

Un test de sange poate determina de timpuriu existenta unei sarcini, fie ea planificata si asteptata, fie neplanificata, datorata esecului metodelor contraceptive, testul prin care este examinata prezenta hormonului de sarcina, gonadotropina corionica umana (human chorionic gonadotropin – hCG). Aceste teste vor analiza sangele pentru a incerca sa detecteze prezenta hormonului hcG.

Doctorii folosesc doua tipuri de teste de sange pentru detectarea sarcinii. Testele de sange pot detecta prezenta hormonului hCG si mai de timpuriu decat testele de urina sau testele de sarcina efectuate la domiciliu. Aceste teste pot confirma o sarcina la circa 8-10 zile dupa ovulatie.

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Nuuu in nici un caz! Nu te lua dupa rautatile de aici!

| spaima1aricilor a răspuns:

Daca mananci urzici crude NU

| DrunkenRat a răspuns:

Daca este NUMAI sange, nu.

| NANANAHehh a răspuns:

Da,dc? esti?

| Lulu88 a răspuns:

Da! Se poate vedea si sexul copilului si care este tatal...