| Vernusio a întrebat:

Cei ce ati terminat scoala/liceul nu va este dor sa mai fiti la scoala,sa mai invatati,sa va intalniti cu colegii, profesorii? Va este dor de scoala?

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

De colegi nu, singurii care contează locuiesc cu mine.
De școală în general nu. Doar de câțiva profesori mișto

| Drimmero a răspuns:

Da, mi-e dor putin, sincer sa fiu,, nu aveam nicio grija cat timp eram elev, ma durea in cot de tot, aveam un singur scop, sa ajung cineva.

| OldSoul a răspuns:

Chiar imi e dor...

Parca mai ieri plecam cu gasca de la orele dirigintelui la cafea, una, alta, iar el ne suna sa venim la ore. Nu mai putea omu sa dea check-in ca deja se gasea unu sa-i spuna dirigului unde suntem si eram invitati telefonic la scoala. laughing

Deci doar de timpul petrecut cu amicii imi e oarecum dor, si de unii profesori.

Parca mai ieri copiam la un test si-mi spune proful de chimie ca degeaba am copiat de la colegu ca erau diferite exercitiile desi la o prima impresie pareau la fel doar aranjate diferit in pagina.

A fost frumoslaughing a fost si urat.

In rest, si acum am cosmaruri cu unul din profesorilaughing

| J0B0MAT a răspuns:

Nu.

| AnastasiaK a răspuns:

Nu neaparat. Au fost perioade frumoase si imi face placere sa imi amintesc din cand in cand de ele, dar nu mi-e dor. Acele perioade se afla in trecut, am profitat de acele momente cat am putut de bine, insa imi place sa traiesc in prezent. Acum exista alte momente frumoase pe care vreau sa ma axez. In plus, ma pot reintalni oricand doresc atat cu profesorii, cat si cu fostii colegi. Cu multi dintre ei inca tin legatura.

| Caro34 a răspuns:

Imi este dor sa-mi revad: profesorii, colegii mei de suflet, pe dl. diriginte, pe directorul scolii de care ma leaga amintiri deosebite, de caprioara din curtea scolii, de tezele de la chimie, de profa de franceza... Ah, totul a trecut atat de repede! "Timpul ca o pleoapa obosita cerne incet, pe nesimtite, peste fapte si oameni pulberea uitarii...". Numai bine!

| Staind a răspuns:

Nu.

| Raniaa a răspuns:

Damn, daaaa!
Îmi este foarte dor de colegii de liceu; de minunata chetă pentru mâncare; de minunatul comandament 333 al profei de română ( de care habar nu am cum am scăpat); de temele făcute pe hol cu 10 minute inainte de începerea orei; de râsete; certuri, de tot happy

| xByte a răspuns:

Personal nu, nu imi este dor. Eu oricum am considerat si inca consider scoala a fi o spalatorie de valori morale la comun, ce ne indeparteaza de putina comuniune sociala ce ne-a mai ramas.