| AvalohAlyn a întrebat:

Unde invatati? Sunteti multumit de scoala/liceul/facultatea voastra? Cum iti sunt colegii? Dar profesorii? Cum te simti acolo la scoala?happy

Eu sunt elev nou intr-un liceu si nu prea cunosc multe despre viitorul meu liceu. Sper sa ma acomodez.E profilul filologie. Sper sa imi fac 1-2 prieteni la liceu, vreau asta neaparat.Dar fiind liceu privat e cam multa lume fitoasa cred..si eu nu sunt asa.L-am ales pentru profil si pentru profesorii foarte foarte buni si pregatiti.Totusi am mari emotii dar imi place la scoala.

Voi?

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

N-ai de ce sa te temi, si eu sunt la un liceu privat dar fac pregatire la materiile importante. Profesorii sunt destul de exigenti la ore, dar au motive si e bine ca sunt asa. Dar. oricum nu se compara nimic cu meditatiile in particular. Prieteni cu siguranta ai sa-ti faci, chiar si eu am doar 3 prieteni adevarati, restul sunt doar profitori pe care ii bag in seama doar din bun simt (ei cred ca sunt BFF) Fiind la un liceu particular incearca sa inveti si suplimentar,acasa, chestii pe care nu ti le predau profesorii la ore. Mult noroc )

| AvalohAlyn explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Multumesc.
Din ce oras esti?
Asa am sa fac. Oricum vreau sa iau bacalaureatul cu note mari, peste 8, 50.
La ce profil esti?

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Stiinte Sociale

| AvalohAlyn explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Dai bacalaureatul anul (scolar) asta?

Mult succes.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da, thx happy

Nu-mi fac griji pentru bac, e super simplu. Adica... e stupid de simplu.

| AvalohAlyn explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Da.Si pentru mine, daca nu e matematica, e destul de simplu.laughingMatematica niciodata nu m-a atras.happy
Si o sa faci o facultate? Umanista?

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Facultatea de drept

| AvalohAlyn explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Super.Iti urez succes.

15 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Am terminat scoala de mai bine de 20 de ani.
Si eu aveam emotii la fiecare inceput si sfarsit de an scolar.Mai ales in cicluri noi (clasa a V, a IX...)
In liceu am fost doar clasa de fete, in clasa a X, venise un baiat, s-a vazut intre 30 de fete, a cerut sa fie transerat, desi nu cred ca ii prindea rau intre 30 de,, gaste'' cum ne ziceu unii profesorihee hee.Ce vremuri...
Sper sa te adaptezi, primele saptamani sunt mai grele.
Succes!

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Umm, de ce n-am si eu doar 30 de "gaste" in clasa, fara nici macar un baiat.sad

| AvalohAlyn explică (pentru Fatamuntilor):

Multumesc..Eu vreau sa am cat mai putini colegi baieti si cat mai multe fete.laughing Ma inteleg mai bine cu o fata.Dar totusi am emotii si cand vorbesc cu ele.dar intotdeauna am vorbit mai usor cu o fata decat cu un baiat.happy Asta poate pentru ca am avut mereu ca si coleg de banca o fata..Mereu,mereu.Eh,1-2 prieteni sper sa imi fac, macar asa ca simpli amici.laughing

Apropo, ce i-ati facut baiatului ala(voi, cele 30 de fete) de s-a transferat iar imediat dupa ce a venit la voi tot ca elev nou? S-a intimidat raulaughing Mie imi placea sa fiu singurul baiat intr-o clasa.e super.Ar fi superlaughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Cica eram foarte galagiase, la un moment dat ne-a mutat langa cancelarie, sa fim mai aproape de profesori...rolling on the floor
Oricum atunnci erau alte vremuri, baietii nu prea faceau avansuri fetelor ca acum...

| Fatamuntilor a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Tin minte ca m-am pus in banca cu el (era foarte timid).S-a speriat vazand atatea gagicilaughing
Cred ca ramasese repetent, nu mai stiu cum a ajuns in clasa la noi.

| Unicornaş a răspuns:

Nu are rost sa scriu atata. Pe scurt, nu sunt multumita. Colegii sunt retardati (pe bune vorbesc, am unul cu probleme mintale*grave*) Profesorii... nici nu mai vorbesc. Am cativa care-mi plac, dar sunt si care-mi displac enorm. De exemplu : Profu de fizica - scrie pe tabla lectia si fara vreo explicatie se pune pe scaun, isi ia telefonul si il butoneaza toata ora. Ne da note mici dupa cum vrea el. Si daca nu am inteles inseamna ca nu am fost atenti. Iar cand il pui sa iti explice... explica de nici dracu' nu il intelege.
Ma simt bine si rau. Amandoua in acelasi timp.