| anonim_4396 a întrebat:

Cerealele Nestle Fitness sunt atat de sanatoase pe cat se spune? pe cutie scrie ca au o cantitate destul de mare de zahar, deci cum ne ajuta ele sa ne pastram silueta?

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Pe langa mult zahar mai au si cantitati de dioxid de sulf. Pe eticheta se precizeaza clar big grin : "valoare energetica 1497 Kj/353 kcal, proteine 6, 0 g, glucide 77, 4, din care zaharuri 35, 3 g, lipide 2, 1 g, din care saturate 1, 3 g, fibre 4, 8 g, sodiu 0, 4 g". Deci ajuta doar teoretic la mentinerea siluetei.hee hee

1 răspuns:
| candy_6506 a răspuns:

Daca le consumi in cadrul unei alimentatii sanatoase si echilibrate si cu moderatie nu cred ca o sa iti faca rau.