| anonim_4396 a întrebat:

Ceva care ma framanta! Credeti ca la Delphi Iasi, sau in general daca au franciza, este de fapt o mafie deghizata? Ei sunt cu piesele auto, dar ce se intampla acolo mi se pare creepy. Eu, la iesirea din facultate, eram disperata asa ca m-am angajat acolo, dupa un sir lung de interviuri. Cei de la interviuri vorbeau ciudat. Eu trebuia sa trec pe langa un pasaj ca sa ajung la destinatie, iar el a zis "tunel in loc de pasaj- luminita de la capatul tunelului"- asa a formulat, catre acolo mergeam eu. Apoi, in interiorul fabricii cand luam masa in sala de mese, a inceput sa se miste cu putere scaunul pe care stateam, doar la mine, s-a intamplat, iar in momentul acela parca mi-a luat Dumnezeu mintile, nu am zis nimic. Mai tarziu un fost coleg mi-a zis ca s-ar putea sa fi fost un arc, dar eu parca nu cred ca se misca prea tare. Apoi, la un sector/departament spuneau "țarc", dar cand am intrebat oamenii ce este, nu stia nimeni, nimeni nu ma putea indruma. Ce sa fie acolo oare, stie cineva? De controale nu mai zic, sunt la sange. Multumesc! Dau funda!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce sa fie? O armata de moldoveni frustrati, lucreaza pentru un gigant care a uitat de ei. Fabrica e falimentata/restructurata, iar piesele facute la Iasi erau printre cele mai proaste din gama Delphi.
Superiorii se poarta foarte urat cu angajatii, majoritatea de acolo nu au vechime si nici nu isi dau interesul deloc.
Cat despre fenomenele tale paranormale, cred ca se bazeaza doar pe anxietate si fundalul galagios de fabrica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E bântuit locul, clar.Cheamă-l pe Scooby să rezolve misterul.