| Bacemi a întrebat:

Ceva interesant : http://www.portalroman.com/......ai-56.html

Probabil multi dintre voi stiti de acest test. Ar fi interesant sa vedem si noi ce rezultat are fiecare. Ideal ar fi sa scrieti si descrierea ( cu precizarea sa nu mai scriem descrierea daca a mai fost scrisa inainte de cineva cu aceeasi varsta psihologica ).

Faceti si voi testul si postati rezultatul? Si eventual sa spuneti daca este relevant? Daca este aproape de realitate?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Acum ceva timp, am mai facut acest test si cam tot asa a fost rezultatul, varsta psihologica acum mi-a iesit 40 de ani, varsta reala tu o stii Bacemi, asa ca o tin confidentiala pentru ceilalti, asa mi se pare ca este normal, intr-o lume virtuala, in care noi suntem pe TPU.
Descrierea a fost facuta si de Lucian Gabriel si de Amarantine, in general da o caracterizare potrivita, insa mie unele lucuri, pe care le spune, nu mi se potrivesc, pentru ca si intrebarile puse, relativ limitate la un anumit gen de tematici, nu mi se potrivesc in totul.
Asa este, noi suntem indivizi diferiti si unici in felul nostru si de aceea rezultatul nu poate fi valabil intru-totul.
Testul este si distractiv si-ti da de gandit faptul ca pentru unii dintre copii de pe site, le-a iesit o varsta psihologica mai mare decat cea reala. Explicatia ar fi ca incearca se maturizeze mai repede decat este normal si acest lucru nu este bun pentru ei, fiecare trebuie sa traim conform varstei biologice pe care o avem, mai ales la varsta copilariei, cand dezvoltarea intelectuala este prioritara si insusirea cunostintelor necesare pentru formarea pentru viata.
Multumesc pentru link Bacemi.
La inceput de an, urari de bine, sanatate si prosperitate pentru toti userii TPU.

51 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Am mai facut acest test. Este interesant, dar nu cred, ca reflecta de fiecare data realitatea, cu toate ca descrierea mi se potriveste in proportie de 90-95%.
Varsta mea reala - 27 de ani.
Varsta psihologica, rezultata din acest test - 32 de ani.
"Ai multă energie şi-ţi place să te implici în multe activităţi. Eşti echilibrat(ă) şi realist(ă). Nu eşti foarte sociabil(ă), dar faci parte dintr-un grup de prieteni şi ai un cerc de relaţii pe care încerci să le menţii. În schimb, dacă se întâmplă să cunoşti persoane noi, îţi este greu să menţii legătura cu ele. Nu-ţi plac foarte mult schimbările, însă te descurci bine atunci când acestea apar. Respecţi regulile şi autoritatea până când acestea ţi se par iraţionale, iar atunci înerci să le schimbi".

Ce sa zic? M-au cam nimerit psihologii, care au conceput acest test.
Un an nou fericit tuturor! Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am o vârstă un pic mai mare după test, dar este ok.
Pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

42. Sunt o persoană foarte echilibrată, matură, dar prea precaută. laughing

| Libelle a răspuns:

Varsta mea psihologica este de 36 de ani.
Sunt o persoana timida, retrasa, dezamagita de experiente anterioare probabil, cu putini prieteni, dar multumita.Nu fac un lucru decat daca trebuie neaparat facut, am opinii si principii foarte clare, nu imi plac schimbarile, deoarece le consider o amenintare la siguranta mea.Sunt o persoana conservatoare, care pune accent pe linistea sa interioara.
Am mai facut acest test, si tot cam asa ceva a iesit.Perfect adevarat!
La multi ani!

| pwp a răspuns:

Varsta mea psihologica este 34 de ani
eu am 14 ani...

| TeoPT a răspuns:

Am 13-14 ani. Mi-a iesit 34.
Descrierea: Exact cum sunt eu cu adevarat.

Abh
| Abh a răspuns:

Varsta mea psihologica este 38 de ani( cea reala fiind 35). Se pare ca sunt echilibrata, matura, precauta conservatoare. Am un cerc restrans de prieteni dar asta nu ma deranjeaza. E foarte importanta linistea mea interioara. Sa fiu a naibii daca nu-i asa.Merci pentru test!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Totul este adevarat, sunt o persoana matura foarte echilibrata si precauta. Pentru un moment ai reusit sa ma scoti din monotonia acestor zile de sarbatoare. Varsta biologica 42 de ani.

| Tourniquet a răspuns:

Eu am varsta psihologica de 35 de ani, chiar daca am 12.
Multumesc pentru acest test!

| Gregory a răspuns:

Salut. La mulți ani. Am făcut testul acesta și anul trecut, dar acum lucrurile s-au mai schimbat.
Vârsta biologică: 24 de ani;
Vârsta psihologică: 37 de ani. Îmi spune că sunt o persoană foarte echilibrată, matură, dar prea precaută. Sunt comod, nu fac nimic, dacă nu trebuie cu adevărat făcut, pentru a nu-mi consuma energia. Am princpii și opinii foarte clare, pe care le susțin permanent, și la care nu sunt dispus să renunț. Schimbările nu-mi plac, pentru că îmi amenință siguranța și stabilitatea, pe care le prețuiesc atât de mult. Nu sunt sociabil, am doar câțiva prieteni, dar acest lucru nu mă deranjează, așa cum nu mă supără nici singurătatea. Față de cei din jur sunt rezervat și timid sau doar dezamăgit de experiențe anterioare neplăcute. Este foarte importantă liniștea mea interioară și sunt o persoană conservatoare.
Bun testul. În mare parte are dreptate. Mulțumesc. Doresc tuturor numeroase realizări în noul an. O zi bună. happy

| RMihai a răspuns:

Eu am 16 si mi-a iesit 30 zice ca sunt, asa cum sunt eu laughing f tare chestionaru

| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Eu am 12 ani si varsta care mi-a esit este 27...laughing

| WestSid3 a răspuns:

Desigur happy
Varsta mea psihologica este de 14 ani, si intr-un fel, rezultatul este relevant, dar nu dau dovada tot timpul de maturitate...
Rezultat: Varsta ta psihologica este: 32 ani. Ai multă energie şi-ţi place să te implici în multe activităţi. Eşti echilibrat(ă) şi realist(ă). Nu eşti foarte siciabil(ă), dar faci parte dintr-un grup de prieteni şi ai un cerc de relaţii pe care încerci să le menţii. În schimb, dacă se întâmplă să cunoşti persoane noi, îţi este greu să menţii legătura cu ele. Nu-ţi plac foarte mult schimbările, însă te descurci bine atunci când acestea apar. Respecţi regulile şi autoritatea până când acestea ţi se par iraţionale, iar atunci înerci să le schimbi.

| LucianGabriel a răspuns:

Mie mi-a dat 33 de ani," persoana foarte echilibrata, comod, nu fac nimic daca nu trebuie cu adevarat facut, ca sa nu-mi consum energia...principii si opinii foarte clare pe care nu esti dispus sa la lasi. A mai dat ac nu sunt sociabil si ca am cativa prieteni si ac acest lucru nu ma deranjeaza ca imi place si nu ma singuratatea. Fata de cei din jur rezervat si timid(asta e un lucru adevarat). Este foarte importanta linistea interioara si esti o persoana conservatoare."
Si varsta mea reala e de 16ani.
In mare pot zice ca are dreptate

Tie ce ti-a iesit?

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Vârsta psihologică – 32. Şi am 13 ani.
Nu ma consider atât de matură, deşi descrierea se potriveşte, în mare parte. Energie am, cât de cât, în cazul anumitor activităţi. Realistă nu cred că sunt, deloc. Mă străduiesc să socializez şi să întreţin relaţiile, dar e adevărat că nu prea mă descurc. Schimbările nu îmi plac deloc, aş putea spune chiar că mă sperie. Sper să fie adevărat ce scrie în continuare, că mă descurc atunci când apar în viaţa mea.laughing Până acum, nu a fost cazul, cel puţin nu schimbări majore. Încrederea îmi este câştigată, într-adevăr, foarte greu. Cât despre reguli... Da, le respect, dar nu orbeşte, după cum spune şi în descriere.
Deci, aşadar şi în concluzie, rezultatul e... bunicel. thinking Fiecare afirmaţie are o parte adevărată şi una mai puţin adevărată.

| SteauaNordului a răspuns:

21 ani biologici, 33 psihologici si descrierea la fel ca la matrixismyname

| claudiea79 a răspuns:

Habar nu am sa fac testul nu merge

| tarziu a răspuns:

Mi'a iesit 29. Bulangiul m'a imbatranit cu 2 ani

| Minnie a răspuns:

Am 27 si de fapt am 36.Este adevarat ca sunt mult mai matura decat ar trebui la varsta pe care o am

| Jamais a răspuns:

Vârstă biologică - 15
Vârstă psihologică - 38
Descriere - Cea de mai sus, a lui Gregory
Tot ce scrie acolo, este adevărat. Mulțumesc pentru test!

| cornculapte a răspuns:

Mi-a iesit 27 de ani. Descrierea e aceeasi cu a lui matrixismyname, SandyBelle si NOname. Mi se potriveste partial, cu mici scapari. Sunt foarte sociabila, imi place sa cunosc mereu oameni noi si imi plac schimbarile. In rest se cam potriveste, dar nu ma prea iau dupa testele astea. Au rezultate limitate, in timp ce tipurile de personalitati sunt nelimintate.

| Derye a răspuns:

Am 25 de ani, sunt energic si alte cacaturi de gen, care sunt pe jumate' adevarate, insa am dat peste o chestie care ma caracterizeaza intru totul: Respecti regulile si autoritatea pana in momentul in care acestea ti se par irationale, iar atunci incerci sa le schimbi.

^^

| CarMen_6610 a răspuns:

25 si am12laughing)

| matrixismyname a răspuns:

Varsta psihologica: 29 de ani. Nu esti foarte sociabil, dar face parte dintr-un grup de prieteni si ai un cerc de relatii pe care incerci sa le mtentii. In schimb daca se itnampla sa cunosti persoane noi, iti este mai greu sa mentii legatura cu acestea. Nu-ti plac foarte mult schimbarile, insa poti sa te descurci bine atunci cand acestea apar in viata ta. Increderea ta in cei din jur este limitata, stii sa le arati increderea ta, dar in acelasi timp esti pregatit si pentru dezamagirile pe care ti le-ar putea produce. Respecti regulile si autoritatea pana in momentul in care acestea ti se par irationale, iar atunci incerci sa le schimbi.

Tot e adeavarat...cuvant cu cuvant! DAMN IT!

| JustMelavJustMe a răspuns:

Cea biologica: 12 ani
Cea psihologica: 28 de ani!
Adica gandesc ca o persoana de 28 de ani?! (Ma refer la minte nu la studi.etc.)

| Sconcsiş a răspuns:

Vârstă biologica: 12
Vârstă psihologică: 35

| KhloeAfterDark a răspuns:

Eu am aproape 12 ani si mi-a iesit 25 de ani. Motivul pe care l-am retinut din ce-am citit? Sunt foarte energica. laughing

| Patricia a răspuns:

Am 13 foarte repede 14 si varsta psihologica e 28thinking

| Onurinho a răspuns:

Am 13 ani si mi-a iesit 27smug inca sunt tanarlaughing