| 93Anna93 a întrebat:

Ceva tehnici de memorare rapida pentru materii gen: anatomie, fizica,chimie? Nu de alta, dar se apropie sesiunea si chiar as avea nevoie de ceva metode noi (si mai productive )de a invata.

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna!
Eu de obicei scriu lectia pe o foaie ca un fel de rezumat si in timp ce scriu memorez. O scriu schematic adica cu liniute si cu lucruri numerotate. Mai invat si logic adica incerc sa unesc lucrurile din lectie cu altele din lumea reala adica aseman niste cuvinte din chimie cu un alt cuvant din limba romana sau cu un numar. depinde de context big grin. Sper ca m-ai inteles.
Succes!