| Dan193 a întrebat:

Chester de la Linkin Park a murit ieri. Numai ce am aflat... T_T nu-mi vine sa cred...nu vreau sa cred. De ce?! sad crying
DE
CE
!
crying
sad

57 răspunsuri:
| William a răspuns:

Din cauza drogurilor si a alcoolului.

| Speed99 a răspuns:

"-Hey Chester, wanna go play outside?
-Rope!"

Trebuia sa calmez tensiunea cumva.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Speed99):

Wanna hang out? smug

| Speed99 a răspuns (pentru GoldenZenith):

"I just called Chester, but he hanged up"

So awful but so good. Pun-urile astea sunt bilete spre Iad.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Speed99):

Http://9gag.com/gag/ar5ODr6?ref=android

Mda. Un bilet dus pentru mine. In the end, it doesn't even matter.

| Drimmero a răspuns:

S-a sinucis mai exact,, oricum, se stie ca mai toti solistii astia sunt drogati notorii, asa ca se intelege de la sine ca sunt si depresivi si tripati pe lumea lor/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

E ușor să îi judecăm și să îi facem drogați notorii însă când ești faimos și ai bani ai mult mai facilă posibilitatea de a te droga, în principiu ca să te simți bine, mai toți artiștii mari o fac sau au făcut-o măcar odată. Însă la el e o situație mai specială, nu a avut o viață tocmai atât de frumoasă pe cât ne face faima lui să credem. Când a fost copil a fost abuzat sexual, după și-a găsit pe una care după divorț i-a luat o mare parte din avere, iar această sinucidere vine de ziua celui mai bun prieten al său care de asemenea s-a sinucis acum 2 luni. Chiar și așa, nu avem cum să îi cunoaștem toate problemele cu care se confrunta.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

In viata asta trebuie sa ai personalitate si coloana vertebrala ca sa supravietuiesti... asta nu e o scuza la ceea ce a facut, a fost slab de caracter si a ales alternativa cea mai lasa,, sa-si ia viata.
Tu crezi ca nu a avut nimeni probleme inainte sau are? Asta ce ar insemna,, sa ne luam viata pentru ca nu ne merge asa cum dorim? Iti da viata o palma si te doboara? Pai te ridici si continui lupta, nu trebuie sa fii las.
Cam imi dau seama ce viata depravata au avut de s-au sinucis amandoi, o 'prietenie cu nabadai'

| GoldenZenith a răspuns (pentru T0T):

Faima, familie frumoasă, bani, milioane de fani care te iubesc. Astea da adevărate motive sa te sinucizi. paranoia de la droguri și alcool mai degrabă.

| T0T a răspuns (pentru GoldenZenith):

Faima nu înseamnă neapărat fericire și de asemenea nici banii. Legat de fani înțeleg, familie frumoasă, asta o știe el mai bine, însă probleme familiale a avut cum am zis. Omul nu suferea degeaba de depresie și e ușor să judecăm superficial. Faima și bogăția nu te pot alina întotdeauna.

| GoldenZenith a răspuns (pentru T0T):

Înțeleg că a avut o copilarie grea, abuz sexual și alte diverse probleme la maturitate dar totuși, pe el viața l a recompensat destul de frumos. Este adevărat că nu poți știi ce e in sufletul omului, dar mi se pare o aberatie sa te sinucizi, să lași copii in urma ta, muzica in care de altfel te poți refugia și tot asa. Depresie are mai mult de jumătate din populația Terrei. So what?

| T0T a răspuns (pentru GoldenZenith):

Înseamnă că nu știi ce e aia depresie laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Mai usor...ma, ca el nu ar fi plans dupa tine daca te duceai.
Asta a fost sa fie destinul lui,, viata merge inainte, indiferent ca a murit solistul de la Linkin Park sau nu!

| GoldenZenith a răspuns (pentru T0T):

Am fost tratata de așa ceva. Și culmea, sunt mai mult decât vie, fără gânduri sinucigase, master.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Știu frate dar e normal să mă afecteze. Chiar apreciez trupa aia mult. Am și tricou cu ea...

| T0T a răspuns (pentru GoldenZenith):

Pentru că ai reușit să te complaci într-un anume stil de viață, ceea ce e oricum trist. Însă zicând că mai mult de juma' din populația de pe glob suferă de depresie îmi arată că nu prea știi despre ce e vorba. În rest nu mă bag, nu știu de ce ai fost tu tratată sau de cine. E treaba ta.

| Dan193 explică (pentru T0T):

Eu mi-am luat rucsac cu LP, si cantecul meu preferat e la fel de la LP...simt ce simti...doare

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

E normal sa fii afectat,, dar cum am zis, viata merge, e prea scurta ca sa mai ma afecteze si moartea diferitilor solisti,, si asa o am pe am mea de trait, nu ma afecteaza in mod direct disparitia lor.

| GoldenZenith a răspuns (pentru T0T):

Same old sh*t, huh? laughing Nevermind.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru T0T):

Iti pierzi timpul.
Astora oricat de mult le-ai explica tot pe a lor tin.
Stai chill.

| T0T a răspuns:

Mda...Am aflat de ieri. Îmi pare foarte rău, Linkin Park era una dintre formațiile mele preferate și nu va mai fi niciodată la fel fără el.

| GoldenZenith a răspuns:

Tipul a murit pentru că asta a ales el. Alții se lupta să trăiască și nu pot.
Ceea ce a făcut el nu este demn de mila. A lăsat 6 copii in urma. happy

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu am absolut nicio empatie cu sinucigasii,, sunt oameni gravi bolnavi care ar da absolut orice, si-ar vinde pielea scump pentru macar cativa ani in plus sau sa se vindece complet,, iar astia cu faima urcata in cap se sinucid, doar pareri de rau am despre ei, mai bine ramai om normal ca mine si nu ai absolut nicio treaba,, iubesti viata ca pe ochii din cap!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Înțeleg că a fost slab și știu că nu trebuia să facă asta. Una din reacțiile mele a fost de nervi că a făcut așa ceva. Însă omul suferea de depresie, iar ce a pățit prietenul lui cred că i-a accentuat-o. De ce naiba nu a primit ajutor, sau nu a cerut ajutor? Mai ales la nivelul lui nu se permit chestii de genul când se știe că e apreciat de atâția oameni și etc...E frustrant. Chiar voiam să îi văd live prin România, să merg la un concert. Cred că era printre trupele pe care voiam să le văd cel mai mult live. Îmi pare foarte rău. Și nu e primul artist de la o trupă care îmi place ce se sinucide. O altă sinucidere a fost în 94' când nu eram născut, când Kurt Cobain s-a sinucis poate și mai aiurea(unii zic că l-a ucis nevastă-sa dar totuși nu cred). Îmi pare rău că nu l-am prins când eram în viață căci Nirvana e o altă trupă care se numără printre preferatele mele. Off...

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Sa le fie tarana usoara, nu ma afecteaza cu nimic,, doar ca e aiurea ceea ce a facut, in timp ce altii tanjesc dupa viata.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Și pe oamenii din ea.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Si pe oamenii din ea,, evident, si oamenii au un rol important in viata mea, a ta si a altora.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Drimmero):

Cred ca cineva a uitat sa-ti mentioneze vreodata ca si depresia e o boala si ia destul de usor multe vieti.Multi depresivi isi doresc sa se vindece.

| Drimmero a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Ia vieti daca nu ai tarie de caracter, ai uitat sa mentionezi si asta.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Drimmero):

Uau,e ca si cum i-ai spune unui diabetic ca diabetul ia vieti numai daca nu ai insulina. Si "taria de caracter" ajunge in final tot la niste formule chimice, doar ca traim intr-o perioada in care unii uita ca si creierul este un organ si are nevoie de atentie ca si restul.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

Deci, oamenii care sunt pusi de pamant de depresie, de fapt, sunt pusi la pamant ca nu sunt tari de caracter?
Ai auzit vreodata in viata ta de " chemical imbalance"?
Nu,nu ai auzit, ca daca auzeai nu mai judecai asa prost pe altii si intr-un mod atat de, cum sa zic, prost.
Poate unii mor de prosti, ca nu au tarie de caracter si isi alimenteaza slabiciunile si etc, dar altii chiar au probleme.
Nu generaliza.

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Greseala mea ca nu am zis-o direct ca nu ma afecteaza moartea lui, cunosc cazuri de depresivi care s-au tratat prin imbarbatare printr-un psihic puternic, vezi tu...personalitatea joaca un rol atat de important in viata unui om,trebuie sa te tii tare cat poti,oricum de murit vom muri toti, dar pana la venirea ei trebuie sa fii tare.
O fi avut probleme in familie,, nu zic nu, dar chiar avea rostul sa faca asta? Iti lasi familia in suferinta mai mult decat suferi tu, daca prinzi ideea/

| Drimmero a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Chiar nu vrei sa accepti ca el putea sa treaca destul de usor, cu un ajutor peste problemele lui?
Faptul ca a fost abuzat in copilarie...asta-i buna, au trecut o caruta de ani de atunci, dar totusi abia acum s-a gasit sa isi ia capat vietii? E destul de suspect cum multi artisti sfarsesc prin suicid, desi au aproape tot ce vor.

| anamariarot a răspuns:

Ce ușor vă e să judecați...

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anamariarot):

Ei sunt fara defecte, sunt perfecti, sa nu uiti asta.
Au aruncat la gunoi toata munca lui si au inceput sa arunce cu pietre ca a facut asta.
Niste jegosi infecti.

| PersonajFictiv a răspuns:

Du'te ma in *** de prost.
Nu sunt fan Linkin Park, dar totusi, sa aberezi asa, ca cica "meh, era un psihopat depresiv, de ce ne-ar parea rau, tot ce a facut el e egal cu zero pentru ca s-a spanzurat ", fix asta ai zis mai sus.
Esti prost, manaci rahat, taci din gura.

| FaraNumePls a răspuns:

Imi pare rău sad

| FaraNumePls a răspuns:

Se omorâse, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e viata, oamenii mai si mor. Din cate stiu suferea de ani buni de depresie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti crestinopat? Nu inteleg Faza cu psihopat.

| Iosuat a răspuns (pentru anonim_4396):

Era normal? Tu dacă te spânzur mai ești considerat citav la cap? Sau bolund/psihopat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vorbi de psihopati daca esti paralel cu semnificatia cuvantului.

| Iosuat a răspuns (pentru anonim_4396):

,,PSIHOPATÍE, psihopatii, s. f. Boală psihică; spec. stare morbidă caracterizată prin tulburări de afectivitate, de comportament sau de caracter'', sa nu te aud ca eu nu stiu ce vorbesc! e exact ce am zis mai sus, omul n-a mai fost citav la cap, adica comportament tulburat

| T0T a răspuns (pentru Iosuat):

Tulburările pot fi de mai multe feluri. Și schizofrenia e o tulburare însă nu poți zice că era schizofrenic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce a murit? S-a sinucis... Sau tu voiai un raspuns subiectiv?

| Dan193 explică (pentru anonim_4396):

Nu subiectiv...doar alinare...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dan193):

A... Pai ce pot spune, e cam aiurea ce a facut. Adica, din cate am inteles, nu a avut nici cea mai ok viata, a folosit droguri, alcool si si-a dat seama ca nu ii fac bine asa ca a renuntat la ele. Insa deja isi facusera efectul. Din cate am inteles destul de multi oameni care au folosit droguri se gandesc si in prezent la a reincepe sa le foloseasca fiindca, dupa cum isi amintesc ei (si asa si e), drogurile ii faceau sa se simta mai bine. Si probabil stresul asta care ii face sa se gandeasca la momentele placute din timpul comsumarii, dar si la consecintele drogurilor se aduna, si aduna pana cand... cedeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar ca, deci am fost marcat de moartea actorului Robin Williams, acum mai vine un artist important, iar cand a murit nulitatea de Paul Walker, simpaticul blond cu ochii albastri din seria cu vrum vrum toti mocofanii de pe TPU au sarit de kuur in sus de mare actor talentat din seria filmelor si pentru ca automobile.

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

I-ai dat anfollow lu' radu alexandru, a?

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd):

Acum am citit. Renunț la ce am zis inainte. Cred și eu ce crede Radu acum. Pentru ca hey...el e Dumnezeu și totdeauna are viziunea impecabila despre toată lumea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ar trebui sa te mire ca toti boceau cand a murit Paul. Daca te uiti din cand in cand la categoria seriale si filme ai sa vezi ca apare mult " vreau filme ca Fast and Furious". La cate sute de milioane scoate francezia aia, nu te mira ca era asa popular Paul. Si cheliosul daca moare maine iar boceste jumate de planeta chiar daca " ca actor e de toata jena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care este intrebarea, sau ce vrei de la noi? Asta e viata, de vreme ce s-a sinucis poate asta era cel mai bun lucru pentru el; decat sa traiesti o viata in care esti trist mai bine asa... Trebuie sa ii fie respectata decizia. De ce sa plangi daca el a facut ce ii era mai bine pentru el (doar pentru el, pentru ca avea, cum s-a mai zis, 6 copii, sotie, prieteni, fani)?

| m1dn1gh7 a răspuns:

O dovada in plus ca banii sau faima nu aduc fericirea.
Dumnezeu sa-l odihneasca, l-am ascultat in adolescenta, mi s-a facut gol in stomac cand am auzit ca s-a sinucis. E usor de judecat, dar nimeni nu stie ce-a fost in sufletul lui de a recurs la gestul asta.

| suntsuper a răspuns:

Ca s-a sinucis. Asa a vrut el. respectati-i decizia, egoistilor : ((((

| Dan193 explică:

Sincer imi curg lacrimile si vreau pur si simplu sa plang

| Anonimulfaranume99 a răspuns:

Imi pare rau si mie formatia era una reusita dar posibil omul avea o perioada mai depresiva si a pierdul lupta si o multime de oameni pe care il iubeau.
Imi pare rau si mie cu toate ca nu am fost o mare fana a acestei formati crying((
#RESPECT