| RAY a întrebat:

Chiar suprima ciocolata neagra 99% cacao pofta de dulce? cine a incercat asa ceva?

Răspuns Câştigător
| FataȘarpe a răspuns:

Si eu am mancat ciocolata amara ca sa nu mai am pofta de dulce (aveam probleme cu glicemia, nu mai stiu exact). De 75%, dar nu simpla. Poate suna mai ciudat dar mereu o beam topita intr-un pahar cu lapte sau apa fierbinte, 3-4 cubulete. Dar stiu ca nu toate merg omogenizate in lapte sau apa.

| RAY explică (pentru FataȘarpe):

A avut efect?

| FataȘarpe a răspuns (pentru RAY):

Da. Si are ceva vitamine de care nu imi amintesc acum.

| RAY explică (pentru FataȘarpe):

Din cauza ta imi voi cumpara maine o ciocalata cu 99% caco sa vad

| FataȘarpe a răspuns (pentru RAY):

Ai de capul meu. Cum crezi tu. Dar iti spun ca aia de 80% dizolvata e cam ca si cafeaua simpla (dar eu asa beau cafeaua, deci nu m-a deranjat). Dar merge sa incerci.

| RAY explică (pentru FataȘarpe):

Pentru tine fac orice, trebuie sa scap de pofta asta de dulce, cam cate bucatele mancai pe zi?

| FataȘarpe a răspuns (pentru RAY):

Pai cam jumatate de tableta pe zi. Mai mult sau mai putin. Cateva cani. Dar dupa un timp am inceput sa beau (si chiar si acum mai beau) cafea. Cam de 4 ori pe zi, cred. Acum incerc sa beau mai rar cafea, dar tot in jur de 6 cani.

| RAY explică (pentru FataȘarpe):

Ai avut probleme cu diabetul?

| FataȘarpe a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar sunt predispusa sa fac. Tatal meu si cateva rude au avut.

16 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Exista cu 99% cacao?
N-am vazut decat cu 75.

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Am vazut la supermarket heidi extreme

| Drimmero a răspuns:

Am incercat in mai multe randuri ciocolata amaruie, e buna, dar nu toti o suporta. Prefer pana la urma una foarte dulce!

| R0R0 a răspuns:

Nu e buna deloc! (la gust)

| Idkidk a răspuns:

Mie nu-mi place ciocolata neagră!

| RAY explică (pentru Idkidk):

Stiu e a naibi de amara

| Idkidk a răspuns (pentru RAY):

Da, eu rămân la Milka cu oreo sau cu lapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place ciocolata neagra big grin yummy! Si eu tot 75% am vazut ca si Kaℓi happy Eu cred ca te face sa nu mai ai pofta de dulce, si o sa ai mai mult
pofta de ea laughing