| Ionică a întrebat:

Cine a avut vis lucid? Daca da, cum e? Cum ati facut ca sa aveti vis lucid?

1 răspuns:
| LostInDreams a răspuns:

Pei odata am visat ca m`am intalnit la un concert cu un cantaret(treaba mea carebig grin), era noapte si a inceput o furtuna, toata lumea a plecat, inclusiv colegii cantaretului respectiv, eu nu am avut cu ce sa plec(am visat ca concertul era intr-un camp, departe de oras), iar el nu a mai apucat sa se urce in limuzinabig grin, asa ca am ramas de nebuni noi 2 si am devenit prieteni(in sensul putin, doar putin romanticbig grin). Sigur e lucin avand in vedere ca il vad si acum ca si cum am visat acum, dar am avut visul acum 3 luni.Inca unul am visat aseara, ca mi-a murit o matusa.bhhh,destul de exact si ala, putin infricosatorhappy. Pei nu stiu cum faci, visele sunt controlate de subconstientul tau nu de tine(mama face psihologie, de asta stiubig grin), in visul ala cu cantaretul, eu am adormit gandindu-ma cum ar fi sa il intalnesc si ascultam o melodie de a lui, in al 2-lea vis nu am idee de ce am visat asa.Am gasit pe net ca daca vrei sa visezi ceva sa scrii pe o foaie exact ce vrei sa visezi si sa citesti de cateva ori cu voce tare exact inainte sa te culci.Nu am incercat, desi am avut o tentativa.Am mai visat odata ca fumam cu o colegha si cu profu meu de fizica pe scara scolii(ciudat si asta avand in vedere ca nici eu nici colega mea nu fumam iar profu meu e batran si un comunist nesuferitlaughing-scuze dar chiar vroiam sa spun si astatongue).