| RAY a întrebat:

Cine are chef de conversații?

33 răspunsuri:
| RAY explică:

Din moment ce ai raspuns ai conversat, logic vorbind

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu. Despre lăutari.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

La nunta ce lautar o sa iti cante?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Nunta cui? Eu nu vreau.
Aș face party-uri de weekend cu lăutari, prin restaurante închiriate, dar știu că șansele de a pierde investiția sunt 100%.
Nu știu exact pe cine aș chema, sunt mulți buni, dar nimeni din zonă. Pe la Constanța și în Vestul țării sunt cei mai ok lăutari pe care îi știu.

| StrongHeart a răspuns:

Urmareste documentarul asta si zi-mi cum ti se pare.

https://www.youtube.com/watch?v=WltJPKFo_J4&ab_channel=TheHistoryoftheWorld

| exoticbutters a răspuns:

Uuu, ce mananci?

| RAY explică (pentru exoticbutters):

Numa otravuri

| exoticbutters a răspuns (pentru RAY):

Of, of

| RAY explică (pentru exoticbutters):

Trebuie sa imi gasesc o iubita care sa stie sa gateasca

| exoticbutters a răspuns (pentru RAY):

Ma ofer happy

| RAY explică (pentru exoticbutters):

Mișto

| LucyiFer a răspuns:

Nimeni! happy
Nu avem chef și nici timp.
Cu noi nu conversezi, cu noi doar ceri și dai.
Te așteptăm în organizația noastră, dacă te plictisești, vir!winking

| Mosotti a răspuns (pentru LucyiFer):

Pai daca un om nu poate sa-si faca timp personal, nu e bine, zic la general. Chefu e iar un semn de oboseala ca urmare a activitatilor care fac sa nu aiba omu cine stie ce timp pentru el.

Asa sunt f multi din pacate. Si in final ajungem in pamant dupa ce am avut f putin timp sa mai si traim, atunci ce rost avuse totul?!

| LucyiFer a răspuns (pentru Mosotti):

Cine a spus că nu avem timp? happy
Avem timp pentru ritualuri, explorări prin junglă și plimbat printre oameni, hai să o numim recrutat.winking
Avem o groază de treburi. Nu avem timp în schimb de conversat. Acum o fac eu deoarece sunt underground. Și oleacă pe la psihiatrie după un episod crunt. happy Dar dacă ar ști Tata ce povestesc eu pe aici m-ar arde pe rug la propriu. Dar am zis să fac puțină lumină asupra organizației noastre și asupra scopului nostru, deoarece tot Tata pune presiune pe mine să-i găsesc discipoli, să recrutez, spune că sunt prea necarismatică, că din cauza mea și a felului meu de a fi, am ajuns la psihiatrie. Ba de multe ori m-a lăsat pe dinafară doar pentru că am fost prea sweet și plângăcioasă. laughing) Dar nu știe tata de ce potențial zace în mine și cât sunt de malefică atunci când îmi propun.winking Sper să afle în curând.

| Mosotti a răspuns (pentru LucyiFer):

Pai tocmai ca asta nu e viata sa nu avem timp de discutat sau altele!
Mai da-l in ma-sa pe Tata ala, tu faci ce vrei tu, nu ce vrea el.

Deci ai facut episod psihotic, nasol, ce trat iei?

| LucyiFer a răspuns (pentru Mosotti):

Eu am fost internat la psihiatrie pentru că Tata a decis asta, eu nu am probleme și nici un episod psihotic. Eu chiar studiez eu psihiatria pentru mine. Nu am probleme, dacă asta dorești să spui.winking
Ne mai auzim, Mosotti, Tata știe deja totul despre tine.winking
Salve!

| RAY explică (pentru Mosotti):

Tu ai chef de conversații?

| RAY explică (pentru LucyiFer):

Poate vrei sa pari ceea ce nu esti doar pentru a iti ascunde slăbiciunile

| LucyiFer a răspuns (pentru RAY):

Slăbiciuni zici? happy
Le mai am, nu am zis că încă am ajuns în gradul suprem în organizație.
Dar ce zici să ți le vezi pe ale tale, mai întâi?winking
Eu ți le văd.winking
Salve!

| RAY explică (pentru LucyiFer):

Omule nu e atac la persoana

| Mosotti a răspuns (pentru LucyiFer):

Daaaa, si daca tata ala zice sa te arunci in cap, tu te arunci? Fi serios, asa face un om destept?
Fi serios, nu ajungeai la spital daca nu aveai probleme, ce naiba, hai sa nu ne mai mintim.

| LucyiFer a răspuns (pentru RAY):

"Dude"?! Really?! laughing)
Atac la mine e doar Tata cu ale lui incantații.winking

| LucyiFer a răspuns (pentru Mosotti):

Dude, Tata e cel mai cel dintre bărbați, dar și dintre creaturi. N-aveți idee ce vorbiți voi. happy
Vă aștept la un festin. Clar, festinul sunteți voi.
Sapidum!winking

| Mosotti a răspuns (pentru LucyiFer):

E pe dracu cel mai cel dintre barbati, fi serios, l-ai vazut tu? Sau daca da, in imaginatie poate.

| LucyiFer a răspuns (pentru Mosotti):

Tata?! O, ba da! happy
Man, habar nu ai despre ce tată crezi tu că vorbesc eu. Și e mai bine nici să nu știți. Unele lucruri sunt făcute pentru a fi ascunse și păstrate ascunse. Pfff, pentru tot ce am spus aici, Tata o să mă prindă și găsească. Să zic doar că acum trec printr-o despărțire de el. happy Mai mult o ascundere. Dar mă va găsi și mi va oferi pedeapsa pe măsură pentru că m-am răzvrătit, dar cel mai mult pentru că i-am dezvăluit identitatea aici. happy
Deci hai să o lăsăm așa. Nu încerca să convingi un om dintr-o lumea ca a noastră că Tata nu există. Nu știi nimic și pentru siguranța ta, atât îți las, mai bine nici să nu afli vreodată. E chiar bine că nu crezi în astea, e mult mai bine așa.winking Pentru psihicul și spiritul tău, e bine așa. Doar că la psihiatrie? Nebun? Tu te auzi? Nu ai idee câți îngeri ai întunericului te cunosc numai pe tine, te vizitează noapte de noapte, te așteaptă, apropo.winking Poate nu le oferi ceea ce vor. Sper! Pari de treabă din ce citesc și eu pe aici. Eu nu am puterea lor și nici puterea Tatei, așa că nu pot spune că-ți citesc gândurile sau îți cunosc viața. Dar din ce văd pe aici, ești simpatic. happy Deci poate nu-i asculți pe ei. Mai gândește-te, orice ai vrea să faci. happy

| Mosotti a răspuns (pentru LucyiFer):

Lasa ma ca-i fac eu praf pe toti aia ai tai, da-i dracu. Si pe tata tatilor, haha.
Fi mai serios, gluma e gluma, treaba e treaba, dar crezi ce vrei.

Nici tu nu poti arata ca exista, eu macar pot arata cu fapte, tu insa invers nu.

| LucyiFer a răspuns (pentru Mosotti):

Eu nu trebuie să arăt nimic, eu știu și trăiesc ceea ce voi încercați să demonstrați, să cunoașteți prin fapte.winking Dar hai că mă prinde Tata dacă mai dau mult din casă. Vă las!
Salve!winking

| Mosotti a răspuns (pentru LucyiFer):

Zi lu Tata ala ca il prind eu de dos si ii fac dosu` sita, si... apoi e de rau.

| LucyiFer a răspuns (pentru Mosotti):

Ahh, păcat că mă ascund acum de Tata. Habar nu ai tu, câte vă poate face tata dacă aude că fii lui "suferă" ori cineva se ia de ei. Pe oricine nimicește. happy

| Mosotti a răspuns (pentru LucyiFer):

Ce sa-mi faca mie Taticu` ala? Nu are ce face, ca ma dau si eu la el, na.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Ce face Schizofrenia din oameni

| RAY explică (pentru LucyiFer):

Daca nu glumesti iti recomand un control de urgenta

| LucyiFer a răspuns (pentru RAY):

Ți se pare ție vreun gram de glumă pe aici?winking Nici Tata însă nu glumește. O să-i spun de voi când o să mă găsească și o să vedeți voi atunci "schizofrenie" o să plângeți și o să vă doriți să aveți "doar schizofrenie". happy
Salve!