| RAY a întrebat:

Cine are chef de conversații pe orice subiect

13 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

As bea ceva tare (alcoolic) dar si dulce ori racoritor.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Lichiorul italian de migdale destul de dulce și puternic numit Nardini Mandorla Bassano, cu 50% alcool pe volum (100 dovadă).
Dar aș recomanda Drambuie, un whisky scoțian îndulcit cu miere și aromat cu condimente și ierburi. Alcoolul său este de 40% pe volum (80 dovadă). Au existat cel puțin alte două mărci similare cu acest lichior pe bază de scotch: Glayva (35% APV) și Lochan Ora. Acesta din urmă a fost întrerupt de producătorul său, Frații Chivas. Există un cocktail tradițional numit Rusty Nail. Se compune din o uncie și jumătate de scotch și o uncie trei sferturi de Drambuie. Raportul dintre Drambuie și Scotch poate fi modificat pentru a-și ajusta dulceața. Există o tradiție curioasă deținută de unii care cere stratificarea Scotchului apoi Drambuie fără a amesteca băutura. Cele două lichide ar trebui să înceapă să se miște încet în interiorul sticlei, creând un efect de lampă de lavă. Cine ştie!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Misto. Dar cred ca m-as multumi cu J&B ori ceva cocktail cu vodka.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Sa nu faci pe soferul apoi

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Nu mai fac din astea, am imbatranit.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Tot neinsurat vrei sa ramai?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Nu

| Hyperion7 a răspuns:

Crezi că sfârșitul lumii abia se dezlănțuie sau e din ce in ce mai aproape de noi?

| RAY explică (pentru Hyperion7):

Cred că sfârșitul lumii e când viața ta se termina,nu știu când a mea se va termina, adevărat îți spun că moartea celor dragi e mai grea decât propria ta moarte, eu că ateu nu cred in viața de apoi, știu că niciodată nu voi mai vb cu acele persoane, de asta recomand serialul viața de apoi de pe Netflix tot cu un ateu

| Hyperion7 a răspuns (pentru RAY):

Hmmm, într-adevăr, asta așa e(legat de moartea celor dragi noua)
Cât despre serial, o sa trag un ochi

| RAY explică (pentru Hyperion7):

Trage și doi, pe mine mă impresionat, de asta am prelungit abonamentul, HBO max e praf nu recomand, mia băgat Vodafone 3 luni free nu ai ce vedea

| Goddessss a răspuns:

Crezi ca oamenii au propriul lor destin, ca sunt predestinati, sau ca tu îți croiești destinul, dar tot ești influențat de ceea ce nu poți schimba?