| girllll a întrebat:

Cine e impotriva manelistilor? eu da...sunt josnici mai ales salam, guta, petrica cercel, edi talent, ionut cercel si toti sunt groaznici

Răspuns Câştigător
| chrystyna a răspuns:

Cum am mai spus, urasc nespus manelistii.Sunt niste specimene oribile. Oribili, dezgustatori. Mi se face scarba cand aud gura de manelist si tot ce tine de ei si de maneua lor.Numai Romania putea gazdui asemenea oratanii.Si mai rau, oameni cu craniul gol ii asculta si ii mai si promoveaza. Cesavezi la ei, ce sa inveti de la muzica lor tampita? Doar plagiaza, falseaza, se vaita si se milogesc la tv in asa hal ca iti vine sa-ti arunci tv-ul pe geam. II urasc din suflet.Si mai rau, din cauza lor, toata Lumea ne considera una si aceeasi rasa, specie cu rromi.Si urasc asta, mai mult din cauza asta nu-i suport.Sunt niste inculti, nici scoala n-au.Si aia care au scoala, au invatat numai cuvintele bani, femeie, of inima mea, fetita mea, vai Doamne, bautura si tot felul de analfabetisme pe care le folosec in asa zisele lor cantece!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Wow stai putin ca nu e chiar asa. Una e sa fii impotriva unui curent, sa nu iti placa ce muzica face o persoana dar e cu totul alta poveste sa o faci josnica avand ca unic criteriu muzica produsaraised eyebrowsNu mai judeca dupa aparente ca nu e bine.Crezi ca daca esti manelist esti josnic? Daca esti evreu nu ai dreptul la viata? Daca esti roman automat esti catalogat drept prost? Nuraised eyebrows

| Ana a răspuns:

Si de unde stii u atatia manelisti daca nu asculti manele?! laughing

| Raluca1724 a răspuns:

Nu sunt pro dar nici contra maneliştilor. Manelele sunt un gen de muzică la fel cum ar fi şi pop, house, jazz, etc. Spun acest lucru nu pentru că ascult manele, ci pur şi simplu sunt şi ele un fel de muzică. Unora le plac, altora nu. Aici deja e fiecare cu opinia sa. Cel puţin maneliştii fac bani cu muzica lor şi sunt oarecum vestiţi, la fel ca ceilalţi cântăreţi. Altfel de unde ai fi ştiut tu atâţia manelişti? Deci aceasta este părerea mea. Mi-am făcut datoria de a răspunde la întrebare. Mult succes, Raluca.

Răspuns utilizator avertizat