| Rapperiţa a întrebat:

Cine e la scoala in Italia si e la liceo linguistico (liceu lingvistic) sa -mi spuna si mie cum e... ce materii se fac si daca e foarte greu asa cum am auzitsad.
Va rog raspunsuri daca stiti.
Merci:*:*

3 răspunsuri:
| nodeerskulls a răspuns:

Daca imi amintesc eu bine, pe langa Latina si Italiana se face si Greaca. Stiu de la verisoara mea de pe acolo.

| roxitm a răspuns:

Pentru materii uitate aici: http://it.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080607130002AAkWPSw

Eu cred ca este greu pentru ca trebuie sa stii foarte bine italiana ( sa o vorbesti si sa o scrii) dar asta nu ar fi o problema pentru tine daca esti in italia de ani buni.
Pentru alte informatii cauta pe www.google.it si gasesti mai multe.
[si eu fac sc in italia:D]

Mult succes in viata!
bye bye :*

| Chr0me a răspuns:

Engleza,Franceza,Germana,Latina,Italiana si restul materiilor(stiinte, religie etc.) Este destul de greu dar depinde de profesori, eu cand am inceput eram in itlia de 2 luni dar am trecut primul am, faceam multe cursuri de italiana.Acum sunt anul 2.