| ThinkPink a întrebat:

Cine este Bloody Mary? As vrea sa stiu mai multe.Am auzit ca e si un film, daca da, pe ce site il pot vizualiza?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| gaga_5261 a răspuns:

Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveştii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. O alta versiune a povesti se refera tot la invocarea sa prin rostirea numelui de 3 ori la miezul noptii intr-o oglinda dintr-o incapre intunecata, dar cu conditia ca persoana care invoca sa fie singur in camera. Bloody Mary apare in oglinda suparata ca a invocato si ii arde ochii. Filmul se numeste The Legend of Bloody Mary

| Monique_3125 a răspuns:

Am auzit despre ea in serialul ''mesaje de dincolo''. Era o fata bolnava, iar tatal ei a ingropat-o de vie, legandu-i de mana o sfoara si aceasta era legata de un clopotel. Mama ei vroia sa astepte acolo pana se aude clopotelul dar tatal fetei a luat-o de acolo. a doua zi a gasit clopotelul jos, iar pe sicriu erau urme de zgarieturi si avea mainile pline de sange. Se spune ca daca te uiti in oglinda in timp ce suna un clopotel sau ii strigi numele apare in spatele tauhappy