| casandra2222 a întrebat:

Cine imi da definitia vietii are funda :*

Răspuns Câştigător
| Colourss a răspuns:

Viaţă. O saramură spirituală care fereşte trupul de descompunere. Trăim cu teama zilnică a pierderii ei; totuşi, când este pierdută, nu îi simţim lipsa.
Viaţa este o curgere, este un fluviu, este o mişcare continuă. Dar oamenii au impresia că ei înşişi reprezintă ceva static. Numai obiectele sunt statice, numai moartea este încremenită; viaţa este o continuă schimbare. Cu cât există mai multă schimbare, cu atât viaţa este mai abundentă. Iar o viaţă abundentă aduce cu sine extraordinare schimbări, clipă de clipă.
Viaţa este o bibliotecă aparţinând unui autor. Are câteva cărţi scrise de el însuşi, dar cele mai multe dintre ele au fost scrise pentru el.
Viaţa este un dar pe care îl merităm numai atunci când îl dăruim.
Viaţă. O saramură spirituală care fereşte trupul de descompunere. Trăim cu teama zilnică a pierderii ei; totuşi, când este pierdută, nu îi simţim lipsa.

4 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Viaţa este un vis, dar a visa nu înseamnă a trăi.

| hideaway a răspuns:

Viaţa este şi răspuns şi întrebare în acelaşi timp...
Este o,, călătorie’’ care nu are sfârşit, chiar dacă noi spunem că vom muri...noi vom reînvia pe lumea cealaltă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata=Funda

| Dan1989P a răspuns:

O calatorie plina de suisuri si coborasuri.