| rocky26 a întrebat:

Cine imi da niste statusuri de dragoste, prietenie, amuzante, triste, lady, indiferenta?

Răspuns Câştigător
| Gabitsaaa a răspuns:

Mult timp a trecut, nimic nu s-a schimbat... La ea tot mai mult se gandeste. Traind cu teama ca deja l-a uitat, Nu stie ca inca-l iubeste."

Lasa persoana pe care o iubesjti sa plece! Daca se va intoarce, i`a pasat d tine intotdeauna. daca nu, nu i`a pasat niciodata!

"Ce te uiti asa la mine? Vrei sa fie asa si zdreanta ta? Asta never nu se va intampla acum du-te in *** cu tot cu ea.

? Trag un Zambet Fals si Dureros pe care toata lumea`l crede...numai ca sa-i arat prostului ca pierde.

Nu mai insista sa-ti raspund la telefon!happy A venit si randul meu sa te las fara ton! Iti dadeai importanta te credeai perfect!oh go on Dupa tot ce mi-ai facut mai ai tupeu sa te iertlaughing

? Nu o lasa sa plece. e sg` care te intelege. iubeste`o, fa`o sa uite ca ai fost rece!•?

Nu conteaza cat ma iubesti, atata timp cat te prefaci!

E greu sa te simti in plus, acolo unde aladata erai totul.

Te maturizezi km greu. si eu nu`s ca mata, sa te iert mereu.

Stiu bine ca ai dreptate. dar n`0o fac cu rautate; x Tu iubeste`ma sh taci`! K degeaba iti fki draqi; x"

Daca eu sunt subiect de barfa pentru tine. Atunci tu esti un nimic pentru mine! Tu impotriva mea. Eu mereu deasupra ta!

"Nu InCeRcA sa ma JuDeCi DuPa ApArEnTe...SaU DuPa NiStE vOrBe ScOaSe De NiStE zDrEnTe!

Iubirea nu e r0z. E ce cul0are vrei tu!; x"

Sunt doar fata ta, doar fata ta cuminte ...esti cel mai bun lucru care`mi vine in minte."

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

minte-ma ca ma iubesti, te voi minti ca îmi pasa! *

M'ai avut si m'ai pierdut.Acum ma vrei, nu se mai poate, oricare va fi ea nu va lasa amprenta mea!

Sunt fitoasa si am stil, fata, spate, si profil...sunt o fetita cuminte si te fac doar din cuvinte

Daca timpul nu a trecut indeajuns de mult. Sa ma iei in brate sa-mi spui ca nu te-am pierdut. Si sa ne ascundem de ploi sa nu ne gaseasca iar.Impreuna"

Fetele RELE fac viata mai INTERESEANTA!"

Fetele bune ajung in rai... Fetele rele ajung unde vor ele!; X"

As putea sa fiu la orice MISS, organizator, Dar sunt realista, mai mult decat sunt visatoare,

Sunt fata buna! Da nici chiar asa! Sa te las sa'l iei tu din viata mea!

Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa

Si indiferent ce'ar fi, indiferent ce s'ar intampla, voi fi mereu acolo pentru el!

Nuu` e nici pentru tine` nici pentru altii`, e genuu d fata c nu` s baga`n relatsii`. Le tine p toate la distantsaa`, stie ca n`are c cauta p langa 0 zdreanta

0riginala, t0tal senzuala, iti sta bine dansand, misca`te cum simti asta`i regula din club. P tine nimeni nu` t poate`ntrece, din partea mea si a tuturor ai n0ta 10!

Asa's eu si n-am ce face ...mami alta nu mai face

Eu nu vreau sa imit[love struck ]. Eu am un stil mai deosebit si asa e mai bine sa numai fie nimeni ca mine [love struck ]"

Sunt singura fata care iti spune "nu mai bea", sunt singura fata care iti spune "nu mai injura", sunt singura fata pe care o doresti, unica fata pe care o iubesti"

Si ce daca e inca un copil?happyStie sa te faca sa te uiti dupa easmugStie sa zambeasca timid.Si mai ales sa te faca sa te injosesti cand vrea.smug"

K tine intr-o zi vad 10…stilul tau ma lasa rece

Nu Sunt O Sfanta Da` Nici O Vagaboanta. Imi PlaC Baietzii Care Se Poarta Bine Cu o Fata =p~`love struck

Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate!"

Copilu` din mine se tine De nebunii intruna Dar nu-i pierd urma Il voi pastra in suflet pentru totdeauna

Si cica imi plac Baietii rai asa ca tine whistling. care stiu sa aiba grija de o Fetita asa ca mine blushing!

Nu te supara daca l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»happy•»

Si orice sar intampla...Scumpul, te te rog nu uita! Eu voi fi langa tine, Cu sau fara voia ta.;

"Ma cum ai putut ma sa o lasi ma sa plece.cand tu o iubesti ma si ea te iubeste :-

4 răspunsuri:
| JBStandsForMe a răspuns:

Aici poti gasi statusuri de tot felul:
http://www.statusuri-noi.com/

| Glamour612 a răspuns:

~~~De prietenie:
*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…
*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.
*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.
*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.
*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.
*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.
*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.
*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui.
*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.
*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.
*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

~~~De dragoste:
*! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu.
*E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
*As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri.
* Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite
*Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor.(vers. spaniola)
*Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste.

~~~De suparare:
*Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea.
*Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!
* Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.
* Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea.
*Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!
* Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici.

Sper ca te-am ajutat:X

| BogdanaV a răspuns:

Anyone can be passionate, but it takes real lovers to be silly.

| KidduHerexD a răspuns:

Pentru dragoste incearca sa nu uiti fiecare clipa petrecuta cu el si de sarbatori sa-i iei un mic cadou!
la prietenie incearca atunci cand te certi cu o prietena sau cu mai multe sa-ti vezi de drumul tau mai devreme sau mai tarziu isi vor da seama cine esti!
amuzante-fi mereu amuzanta(happy) indiferent cat de trista esti in tine asta rezulta mult curaj si tandrete!
la tristete incearca mereu sa te descarci prin lacrimi este sanatos si bine apoi du-te la tv si uitate la o comedie!
la lady incearca mereu sa fii foarte curata, curajoasa si cu tupeu ai grije mereu pe ce inima a uinui baiat calci mai devreme sau mai tarziu o sa i-o spargi!
la indiferenta sa nu-mi taratezi cu indiferenta mesajul si sa nu uiti de funda!
la el incearca sa-l seduci cu vorbe dulci!
poarta bluze mulate si decoltate in fata lui!
succes te popp dulke bye!