| Redx800 a întrebat:

Cine imi poate da un tutorial in care sa arate cum pot reancarca niste cartuse HP 301

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-ti trebuie prea multa carte ca sa faci asta. In partea de sus a cartusului, sub eticheta se afla o gaura (la cartusul negru ) sau trei gauri (la cartusul color). Strapungi cu o sula de 1 mm sau 2 mm orificiul si cu siringi separate pentru fiecare culoare o introduci la locul ei. In prealabil trebuie sa verifici ce culoare este. Faci gaura de 2 mm si introduci o scobitoare care-ti va spune ce culoare este. Atentie sa nu se rupa scobitoarea! Uite un videoclip: http://www.youtube.com/watch?v=MPi2GqJg5QM