| aaalexandru15 a întrebat:

Cine imi poate spune 2 inventii utile si 2 inutile? ....va rog ca imi trebuie pentru un proiect...

Răspuns Câştigător
| mat31new a răspuns:

Roata, plasticul.
manerul american de la coada de lopata, cauta "useless machine" pe youtube.

| aaalexandru15 explică (pentru mat31new):

Mersiwinking dar faza era ca trebuie sa spun niste inventii inca necunoscute adica sa le invemtez eu si ce ar fi utile si ce ar fi inutile, nu deja inventate, dar mersi oricumwinking

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Utile: Motorul cu aburi și microprocesorul.
Inutile: Aparat de derulat DVD-uri și gaura de la covrig...laughing

| ombladon a răspuns:

Utile:Roata, electricitatea
Inutile:Intebarile tale si ale lui "Kazimir" laughing

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru ombladon):

+ Răspunsurile tale
Utile - Roata, focul
Inutile-contul lui Omblandon, Fata de la miezul nopții

| ombladon a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Mama ta laughing

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru ombladon):

Te mănâncă păsăroiu?
Vezi că nu am zis nimic de măta.
Nu mă călca pe coadă

| aaalexandru15 explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

Tare asta laughinglaughing

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca cele mai utile inventii ar fi motorul-in general-si sistemul de comunicatii. Nu vad utilitatea,, shewee,,-ului -un dispozitiv portabil de urinare din picioare pentru femei- sau blugii rupti inainte de folosire.