| cocoilno a întrebat:

Cum se numeste perechea cerbului si al caprioarei?

Răspuns Câştigător
| anamaria91 a răspuns:

Perechea cerbului e ciuta si perechea caprioarei e capriorul.

6 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Cerbul este perechea caprioarei si caprioara este perechea cerbului. funda?happy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1. Cerboaica ori ciuta. 2.Caprior. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perechea cerbului? cine nu mai stie este CIUTA! oameni buni ati uitat si asta?

| AnnaLooove a răspuns:

Ia sa ghicesc de ce iti trebuie: Ai o culegere pentru vara de la paralela 45 de clasa a 5 a de limba romana. Nu?

| Bosanceanu_Bianca_1991 a răspuns:

Pereche cerbului se numeste caprioara si pereche capriorului se numeste tot caprioara. am avut-o la tema de la scoala si era corecta

| Bosanceanu_Bianca_1991 a răspuns:

perechea cerbului e ciuta si perechea capriorului este caprioara