| DenisaMax a întrebat:

Cine imi spune si mie niste tehnici de manipulare?

Răspuns Câştigător
| kain333 a răspuns:

Daca vrei sa manipulezi politic economic si mental oamenii trebuie sa:
1.Sa minti.Sa scoti pe gura cele mai mari minciuni de pe lume fara ca nimeni sa nu-si dea seama ca tu de fapt minti.
2.Sa intri in mintea adversarului si sai cauti punctele slabe si apoi sa te folosesti de ele.
3.Sa ai prieteni puternici care sa te ajute.
4.Sa te pui bine cu cei mai mari decat tine si la urma sa-i injunghii pe la spate.De ai mai mici nu trebuie decat sa te asiguri ca-i domini total.
5.Sa dai mita si sa santajezi
6.Sa fii intimidant si ceilalti sa se teama de tine.
7.Sa fii capabil sa recurgi la cele mai groaznice, mai barbare, mai inumane si mai dureroase metode pentru a castiga.
8.Si mai trebuie sa ai si o logica ft buna o carisma innascuta sa fii respectat sa-ti tratezi inamicii ca pe niste fraieri si sa ai pe cineva care sa-ti elimine oponentii cand acestia calca pe bec.

| DenisaMax explică (pentru kain333):

Cel mai bun raspuns! Meci frumos:*. Pot sa spun ca totodata este dureros de adevarat raspunsul tautongue

| kain333 a răspuns (pentru DenisaMax):

Ms.Ar mai fi niste tehnici de manipulare dar nu cred ca se aplica in viata reala decat daca nu ai un simt politic innascut si ft bine ascutit.Dar daca stii sa minti, cu timpul vine si simtul politic.Eu sunt un manipulator ft bun si imi exersez acest talent. Sper ca si tu sa iti poti elimina inamicii.

| DenisaMax explică (pentru kain333):

Vad ca esti foarte informat in domeniu. Mi-ai dat de asemenea un raspuns foarte bun! Pe mine ma interesa in special tipu acela de manipulare folosit in relatia de cuplu, dar ti-am spus este foarte bun raspunsul tau

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Dragoste si sex?

| kain333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate se referea la tehnici de manipulare sexuala.

| DenisaMax explică (pentru anonim_4396):

Exact!tongue Vad ca esti putin nedumerit. O sa-ti explic. Vreau tehnici de manipulare in ce priveste o relatietongue

| DenisaMax explică (pentru kain333):

Nu chiar. Ma refer la manipularea partenerului. Sa faca ce vreau eu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaMax):

Cand pui o intrebare, pune un text complet, in asa fel incat sa se inteleaga ce doresti.Nimeni nu are cum sa stie ce gandesti.Numai bine.

| DenisaMax explică (pentru anonim_4396):

O.K. Sa inteleg ca acum mi-ai inteles intrebarea. Poti sa-mi dai si un raspuns? Daca te pricepi in domeniu binenteles.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaMax):

Manipularea este o tehnica de a duce pe cineva pe o cale dorita de tine, in cazul de fata, de a-l baga pe un drum, poate gresit.Desi nu sunt foarte tanar, fiind extrem de sincer, nu sunt de acord cu asa ceva.Nu voi invata pe cineva, ceea ce nici mie nu imi place.Mult noroc.

| DenisaMax explică (pentru anonim_4396):

Apreciez sinceritatea! O seara cat mai placuta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaMax):

Multumesc.Asemenea si tie.Mult noroc.

| Denis777 a răspuns:

Mental sau fizic?

| DenisaMax explică (pentru Denis777):

Nu-ti inteleg intrebarea.

| Denis777 a răspuns (pentru DenisaMax):

Adica vrei sa manipulezi pe cineva mental sa il distrugi psihic, sau manipulare fizica adica persoana lui