| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate invata italiana intr-o saptamana?big grin

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu poti, dar vai, tu cât de optimist esti! Poate reusesti sa inveti doar cuvintele de bază, însă... să legi un dialog, nu reusesti intr-o saptamană, nici daca ai sta printre italieni non-stop!

| Shatteredx a răspuns (pentru floresdemayo):

Facem pariu?

| monstrulet a răspuns (pentru Shatteredx):

Cati anisori ai?

| darrio2007 a răspuns (pentru Shatteredx):

Cu mine faci pariu? Esti mic daca tu crezi ca inveti italiana intr-o saptamana.Eu sunt de 1 an jumate in Italia si pot spune ca inca nu stiu italiana la perfectie.

| Shatteredx a răspuns (pentru monstrulet):

| Shatteredx a răspuns (pentru darrio2007):

Stiu deja vorbi acceptabil insa sunt unele cuvinte pe care nu le stiu si unele verbe pe care le folosesc gresit. Intrebarea era pentru cei care vor acest lucru, nu pentru cautatorii de +1

| monstrulet a răspuns (pentru Shatteredx):

Daca esti mic, o sa poti invata mai usor o limba noua. Dar in niciun caz intr-o saptamana...
Poti incerca cursuri online:
http://www.cursuri-online.info/italiana/
https://www.google.ro/......ps?/search

| floresdemayo a răspuns (pentru Shatteredx):

Oricand! O, ce n-as da.
Ori esti noul Eliade? Ceea ce nu cred.

| Shatteredx a răspuns (pentru floresdemayo):

Numele meu de scena este Shattered Eliade Italianul. Ce parere ai?