| Upz0r3 a întrebat:

Cine poate sa-mi explice exact cine sunt acesti Anonymous si tot ce au facut pana acum[gen au inchis site-ul X]? Funda.

1 răspuns:
| Hevnoraak a răspuns:

Anonymous sunt nişte oameni ce se cred cavalerii internetului.
Iniţial toţi au început pe Secţiunea /b/ de pe 4chan.
Ei au dorit să ajute oameni de rând atacând siteuri care ne încălcau dreputurile sau împotriva legilor precum ACTA.
Cu trecerea timpului Anon a început să fie infestat de extremişti devenind o organizaţie de hackeri care se cred mari şi tari că doboară site-uri.