| IfICanIhelpYou a întrebat:

Cine si ce sunt iluminatii? nu imi dati link`uri vreau sa aud din gura voastra.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kristinikaaa a răspuns:

Sunt o organizatie secreta formata din oameni foarte inteligenti si foarte bogati, care doresc sa conduca lumea prin mijloace oculte (manipulare in masa). Se spune ca doar ei iau deciziile importante privind lumea intreaga si ca mass-media e de fapt un mijloc de manipulare a maselor prin mesaje subliminale.

6 răspunsuri:
| FCBayernMunchen a răspuns:

Iluminatii sunt oameni care nu cred in Dumnezeu, si cred in stiinta de exemplu cred ca ne tragem din maimute si alte chesti...

| Buresbista123 a răspuns:

Bancherii gen Rotschild, sunt vechii cavaleri templieri

| xBya a răspuns:

Niste tipi foarte smecheri.