| Kat123456 a întrebat:

Dati-mi va rog o definitie a libertatii din opinia voastra.Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Libertate totala nu exista in lume, pentru ca sunt si legi care au rostul lor asa ca nu putem face orice in lume.

| anad a răspuns:

„Libertatea nu e lene, ci intrebuintarea libera a timpului; alegerea muncii si a exercitiului; intr-un cuvant, a fi liber nu inseamna a nu face nimic, ci inseamna a fi singur stapan pe ceea ce faci si pe ceea ce nu faci." ( La Bruyere)

| Alexyka a răspuns:

Pai...sa poti face tot ce vrei u, sa te distrezi la maaaaxim, sa nu fii supus unor regulilaughing sa incerci sa obtii tot ce vrei si sa ai pe candva langa tine sa te inteleaga si sa te ajute(daca e nevoielaughing) Funditaaa?happy:*

| silviutza_4359 a răspuns:

Libertatea este posibilitatea de a alege binele.
Libertatea înseamnă a fi ceea ce vrei din ceea ce poţi
Libertatea este dreptul de a nu minţi.
Libertatea este ocazia de a lua decizii.
Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.
Libertatea înseamnă să-ţi alegi povara.
Libertatea înseamnă să fim responsabili pentru noi înşine.

Libertatea nu e un drept, e asumarea unui risc.