| LifeIsNotPerfect a întrebat:

Cine stie cea mai infricosatoare poveste de groaza? postati aici cele mai infricosatoare povesti dau funda celei mai infricosatoare succes la scris

Răspuns Câştigător
| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

De ce trebuie să ne stoarcem noi creierii scriind? Mai bine dă un click aici și ai povești de groază de nu mai dormi noaptea! http://www.spectrulrealitatii.ro/

2 răspunsuri:
| mary_4765 a răspuns:

"cica erau 2 tipe intr-un camin din tarnaveni (un orasel din ardeal). si intr-o seara iese o tipa dintre ele prin centru, dar se intoarce ca isi uitase cheile, in camera intuneric, ea doar a luat cheile si a plecat, cand s-a intors mai tarziu si a aprins lumina colega fusese omorata cu un cutit si ii fusese si retezat capul... si un mesaj pe zid scris cu sange "bine ca nu ai aprins lumina"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fetita de 10 ani isi dorea foarte mult un caine. La insistentele ei nesfarsite parintii iau daruit unul de ziua ei. Era alb ca zapada, mic si pufos. In fiecare seara, la miezul noptii cainele venea si o lingea pe fetita pe mana. Intr-o noapte insa nu a mai venit. Fata nu putu sa adoarma in noaptea acea nicicum. Se zvarcolea prin pat, transpirand abundent. Vedea imagini, umbre care se apropiau incet. Auzea soapte din intuneric. Tremurand necontrolat, fetita se ridica in capul oaselor si incerca sa aprinda lumina. Din cauza tremuratului insa, lovise noptiera si aceasta se sparse da podea cu un zgomot puternic. Fata tipa. Luase lanterna din sertar si lumina cu ea prin camera. Totul parea in regula cu exceptia veiozei sparte…………si ……. a sangelui care picura de pe tavan. Inebunita fetita urca in pod sa vada de unde curgea sangele. Intrerupatorul nu functiona, astfel ca lumina doar cu lanterna. Priml lucru care ii sari in ochi era cainele ei. Sau mai bine zis cadavrul mutilat al cainelui ei care atarna spanzurat de tavan. Sangele de un rosu aprins ii curgea pe blana candva alba. Matele ii ieseau prin pielea despicata. Fetita privi socata peisajul ingrozitor, ca apoi sa observe cel mai ingrozitor detaliu al camerei. Si anume un om imbibat din ca pana-n picioare cu sange. Avea ochii rosii ca focul si o expresie nebuna pe chip. Limba ii atarna ca a unui caine din gura. Ii zimbi fetei larg, aratandu-si dintii galbeni si patati cu sange. Apoi scuipa ceva din gura. Fata se uita sa vada ce era si recunoscu o inima umana. Se uita ingrozita inapoi la fiinta din fata ei care-i zambi si mai larg si ii facu semn cu capul catre locul unde statea ea. Fetita se uita in jos la corpul ei si observa ca avea o gaura exact in locul unde trebuia sa fie inima, din care se scurgeau siroaie de sange. Atunci realiza cine o linsese timp de saptamani intregi pe mana la miezul noptii, scapa lanterna din mana si cazu moarta pe podea.