| Nico_9876 a întrebat:

Cine stie cele mai multe detalii despre baietii de la seminar(care urmeaza seminarul) primeste Adica vreau cat mai multe detalii despre faptul daca au ceva interdictii sau dimpotriva! Deci acord

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preotii n-au interdictii, doar calugarii sau mai stiu eu...cand urci in ierarhie. Dar dascalii si preotii, din contra, un barbat, dupa ce termina seminarul, daca vrea sa se faca preot trebuie obligatoriu sa fie casatorit (din cate stiu eu).