| Aquario a întrebat:

Cine stie cum se mai joaca celebrul joc cu carti DuelMasters?

Răspuns Câştigător
| Denis2001 a răspuns:

1. Creaturile nu pot ataca din prima tura ( doar cele care au abilitatea Speed Attacker pot face acest lucru )

2. Blockerii pot bloca din prima tura ( atat timp cat nu sunt taped )

3. Creaturile evoluate pot ataca de la prima tura.

4. Pentru a chema in Battlezone o creatura de foc ai nevoie de minim o carte de foc in Manazone.

5. Scuturile Shield Trigger se activeaza imediat ce scutul a fost spart, in tura adversarului fara cost de mana, sau se poate pastra in mana si se va folosi in turele urmatoare cu cost de mana.

6. Creaturile se untapeaza la inceputul turei. Creaturile untapate nu pot ataca in tura in care au fost untapate, dar pot ataca in tura urmatoare.
[COMPLETARE REGULA 6]:
Creaturile tapate de efecte nu pot ataca in tura imediat urmatoare.

7. Exceptia la Regula 6. sunt creaturile care au abilitatea Attack each turn if able, ele sunt obligate sa atace in fiecare tura, pana mor sau se termina jocul.

8. Pachetele trebuie contina 40 de carti fix.

9. Jucatorul care incepe primul nu trage carte ( el incepe cu 5 carti ), cel care incepe al doilea are voie sa traga carte atunci cand ii vine randul

10.Creaturile "Cann't attack player" pot ataca scuturile, dar nu pot da lovitura finala

1 răspuns:
| lostsmile1 a răspuns:

De aici poti vedea toate regulile:http://duelmasters.uv.ro/regulament.html