| lorra mng a întrebat:

Cine stie niste site-uri bune de tradus propozitii din romana in franceza corect din punct de vedere gramatical? As dori sa primesc un raspuns cat mai repede. VA MULTUMESC MULT DE TOT!

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Niciun site nu traduce corect gramatical. Tot pe cunostintele tale trebuie sa te bazezi.
Pot sa te ajut, daca vrei, dar, sa nu fie vorba de teme, ca de-alea nu mai fac demult.

| i.love.me a răspuns:

Pai eu folosesc google translade

| b0gg a răspuns:

Cam amandoua siturile : translate.google.com traduce in proportie de 95% daca scrii corect gramatical si sa folosesti. si,
L-am folosit si eu la traduceri ro-fr. Sau se mai pot folosi programe profesionale pentru asa ceva.