| هوراس a întrebat:

Cine sunt iluminatii?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Conform Wikipedia, Illuminati (pluralul din latinescul illuminatus, "ilumináții") este un nume care se referă la mai multe grupuri, atât istorice și moderne, atât reale cât și fictive.

Adam Weishaupt
Ordinul Iluminaților a fost o societate secretă fondată la 1 mai 1776, în Ingolstadt (Bavaria de Nord), de Adam Weishaupt[1], care a fost primul profesor de drept canonic de la Universitatea din Ingolstadt[2]. Mișcarea era formată din liber-cugetători, liberali, republicani (deci antimonarhici) și pro-feminini, recrutați din lojile masonice din Germania, și a urmărit să promoveze perfecționismul prin intermediul școlilor de mistere. În 1785, ordinul a fost infiltrat, dezbinat și suprimat mai întâi de către guvern bavarez pentru un presupus complot și apoi în întregul stat (Reich) german. Acuzația adusă a fost aceea că scopul ordinului este să răstoarne toate monarhiile și religiile de stat din Europa.

Toate bancile lumii, coca-cola, MC, si multe alte mari companii, sunt la picioarele lor.

Ia uite : https://www.youtube.com/watch?v=KNb0XBem0xU

Si cred cu tarie, ca moartea marelui canteret MJ, nu a fost o simpla coincidenta : https://www.youtube.com/watch?v=ztsRe7lEg0g

Sunt foarte multe chestii de discutat pe aceasta tema cum ar fi industria muzicala demascata, si etc

Bft!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vlach a răspuns:

O secta malefica care vrea sa distruga toti saracii pamantului(cel putin asa stiu eu)