| Bionicle a întrebat:

Cineva a zis,,Fapta este totul, gloria este nimic''.
Am nevoie de niste definiții de ale voastre că sa știu la ce se referă

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate se referă la faptul că faptele contează în drumul spre succes, adică mijloacele, nu scopul final. Această frază ar fi o antiteză la fraza "Scopul scuză mijloacele". Cam așa interpretez eu.
Adică faptul cum procedezi să ajungi la glorie, aia contează, nu gloria în sine, că dacă ajungi în vârf călcând peste cadavre, atunci gloria este murdară și egală cu 0.