| AlexDorinel a întrebat:

Cioloș sau Cîțu? Ce ați alege dacă ați putea?

Ciolos e un proletar specialist in agricultură, plus că e mai bătrân decât Citu (deci are gândire mai proasta ).

Cîțu e economist,a lucrat la bănci, deci e specialist in folosirea banilor.

38 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"e mai bătrân decât Citu (deci are gândire mai proasta )"

premisă greșită, concluzia nu va fi decât tot așa

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Fiind mai bătrân e mai prost?
sau
fiind ardelean e și mai prost?

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dorinele tata, ti am mai zis sa te lasi de politica.

-Ciolos numai proletar nu e.
-Ciolos stie politica, are tactica, experienta si stie sa negocieze. Si e mai batran cu 2 ani. 2 ani insemna nimic in politica. Citu e doar impulsiv.
-Sa fii bun economist nu te face un bun administrator

| sierra1 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Văd că noi nu putăm un dialog, fiecare o zice pe-a lui... hai pa!

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

" e mai bătrân decât Citu (deci are gândire mai proasta )."

Aha, de aia toti laureatii Nobel au varste cuprinse intre 3 si 12 ani. Pentru ca dupa varsta asta incep sa gandeasca din ce in ce mai prost.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru AlexDorinel):

1. Pe langa diploma de la Facultatea din Cluj, Ciolos mai are si diplome de la Universitatea din Montpellier si de la Universitatea din Roma

2. Chiar daca Ciolos ar fi un "proletar nascut cu lopata in mana", asta nu-l descalifica absolut deloc pentru functia de prim-ministru

3. Esti foarte impotriva "proletarilor" pentru un om care are ca poza de profil stema Republicii Socialiste Romania.

Esti sigur ca tu intelegi ceva din toate subiectele astea pe care le ridici pe TPU? Sau simti o placere deosebita cand toti oamenii iti spun ca esti complet pe dinafara?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Primul ministru trebuie sa fie un administrator bun si un bun politician intr-un guvern politic.
E irelevant ca e economist Citu, dar e relevant ca Citu nu e deloc un bun politician.

daca e mult peste Ciolos cum oare Ciolos a ajuns presedintele unui grup politic european? Hmm o oare cum? Oare din cauza ca e un bun politician?

Lasa-te de politica Dorinele.

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns:

Mișu Negrițoiu, fostul șef al lui Florin Cîțu, explică de ce l-a concediat din ING: "Un mic satrap, foarte învechit, nu știe să lucreze în echipă"
https://www.g4media.ro/......chipa.html

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Vezi ca ai scris gresit.
Vroiai sa scrii: Citu si-a bagat picioarele in alinta cu 2 partide, si a aruncat iresponsabil cu bani in stanga si in dreapt orbit de puterea de a fi sef de partid. Cred ca asta vroiai sa scrii

| Ukaya a răspuns:

George simion, Vlad voicu, iulian bulai, claudiu nasui. ciolos si citu sunt politicieni vechi care nu vor reforme

Răspuns utilizator avertizat
| Ukaya a răspuns (pentru AlexDorinel):

Sunt tineri

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca judeci omul dupa accent... mai bine las-o mai moale cu stupizeniile astea ca nu ajungi nicaieri. P.S. Citu a avut ocazia sa demonstreze ca poate. Guvernul lui a facut un mare ra*at.

| Hammurabi a răspuns:

Nici unul.
Dacă era după mine, singurul în care aș fi avut încredere ar fi fost Cristian Diaconescu.
Dar e departe de a fi în cărți.

Răspuns utilizator avertizat
| Ukaya a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da dar ei ar fi mai buni de ministri decat ciolos sau citu. favoritul meu e george simion

| Mosotti a răspuns:

Pe nici unul, nici unu nu face si nu va face nimic bun pentru noi oamenii de rand, pentru simplu motiv ca amandoi sunt de dreapta, si dupa cum se stie (cine cunoaste doctrinele), dreapta niciodata nu este pentru omul de rand din start.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns (pentru johnnny123):

Ce dq vb ma

| minrest a răspuns (pentru AlexDorinel):

Desi nu sunt ardelean, ci bucurestean, tin sa iti atrag atentia ca Transilvania are cea mai mare urbanizare, asa ca tocmai ardelenii nu sunt nascuti cu lopata in mana. Istoric, Transilvania a fost mereu cea mai dezvoltata provincie. A lucrat in agicultura, sarman ignorant ce esti, in management ceva, nu ca tractorist sau culegator sezonier. De cand fac proletarii studii in strainatate? Esti cel mai incult si suficient troll de pe site; ai facut tagma trollilor de ras.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Dar nici aici nu te obliga nimeni sa faci facultate daca nu vrei, nici parintii, nu vrei sa faci, nu faci si te duci la munca, asta e.

Răspuns utilizator avertizat