| AlexDorinel a întrebat:

Cioloș sau Cîțu? Ce ați alege dacă ați putea?

Ciolos e un proletar specialist in agricultură, plus că e mai bătrân decât Citu (deci are gândire mai proasta ).

Cîțu e economist,a lucrat la bănci, deci e specialist in folosirea banilor.

38 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si daca nu mai lucreaza nimeni in agricultura tu ce mananci?

| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pai nu ii forteaza, se duc ei, ca nu poate cu forta sa te oblige efectiv.

| minrest a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu am zis cu dusmanie, si am zis mai mult in gluma; dar am vrut sa zic ignorant, adica persoana care ignora, nu stie. Nu esti arogant. Acuma problema pe fond. Vrei sa spui ca un agricultor care conduce o ferma de 300 de hectare trage economia in jos? Si asta datorita analfabetismului sau? Mai gandeste-te.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru AlexDorinel):

Conducerea de ferme moderne uriase nu este munca de jos, ci este munca de top, foarte bine platita si producatoare de plusvaloare. Ciolos are masterat si doctorat la École nationale supérieure agronomique și Université Montpellier, o scoala prestigioasa; asta insemna pentru tine analfabetism?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cine dracu s-a ocupat de educatia ta a esuat lamentabil, se vede cu periscopu liber la ce prostii debitezi pe aici

| relian a răspuns:

Doi tahari, 2 care habar nu au pe ce planeta stau, ce sa faci frate cu de astia, pai au mai fost, ce vrei sai mai pui la plug inca de 10 ori sa vezi ce?
Sa vezi ca is pe dinafara total

| outsidethebox a răspuns:

Problema se pune altfel: votam pe cineva care sa ne reprezinte pe noi, romanii, sau votam un reprezentant al unei ideologii din afara ca sa ne indoctrineze/educe/fragezeasca pe noi, astia din România?
Ghici ciuperca, ce-i?