CONCURS: Care este trasatura de caracter care te-ar face sa te indragostesti iremediabil de cineva?

Stim ca uneori dragostea poate sa fie tare complicata, asa ca alaturi de prietenii de la librarie.net va oferim 3 pachete cu carti care sa va ajute sa va mai puneti gandurile in ordine, dar sa va si amuze.

Cartile care va asteapta sunt:  Dragostea. Gene egoiste, chimie sau romantism - Richard David Precht, Psihologia femeii - Karen Horney, Paradoxul sexelor. Barbatii, femeile si adevarata prapastie dintre sexe - Susan Pinker, Cum sa cuceresti un barbat pe e-mail, messenger si Facebook - Dan Radoiu si Femeile vin de pe Venus, barbatii de la baut - Mihai Radu, Simona Tache

Daca vreti sa le castigati, toti ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti la intrebarea: Care este trasatura de caracter care te-ar face sa te indragostesti iremediabil de cineva?

Vom rasplati cele mai interesante 3 raspunsuri. Aveti timp pana duminica, 16 februarie, sa va postati gandurile. Va tinem pumnii :)
96 răspunsuri:
| Chrristina a răspuns:

Simtul umorului

| NoOneCanStopDeth a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Wow ce compliment laughing))
"Sper sa o gasesti pe Ea" hmmm imi doresc asta ce-i drept, dar mi se pare imposibil.

Auzi la ea, dulceata de ciresi cu nuci laughing)) you are so cute

| NoOneCanStopDeth a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Sa-ți raspund liric la această întrebare pusă de TPU

Poate că dorința de a traii în imaginația cuiva
Te face să te indrăgostești de persoana, ce-n povești te face să pari stana... Gravată în chipul ei ascuns
Astfel devii monstru, sacralizat în eternitate
Notiunea de efemeritate, crește odată cu împlinirea unei fapte
Mai mult sau, mai puțin biblice
Ești prins in corpul ei, ca într-o matrice
Ca dropia, cauți un refugiu, de natură spirituală
Dar omul rău din tine, nu te lasă și se impregnează in tine ca o boală.

| LoseControL a răspuns (pentru BlackEyedGirl):

Hai sa iti spun ceva, am trasaturile enumerate mai sus, dar le am doar in public, odata ce stau cu o fata caracterul mi se schimba complet, devin tacut incep sa analizez situatia sa vad ce e de capul ei, o pun la incercare sa vad daca chiar vrea o relatie cu mine sau e doar vrajeala iar pe parcurs daca totul decurge bine incep sa imi revin la comportamentul normal. Deci sa nu te astepti ca persoana care o cunosti intr-un mediu public sa se comporte din prima cum se comporta ea de obicei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara!
Trasaturile care sa m-ar face sa ma indragostesc iremediabil de cineva ar fi urmatoarele, iar aici ma voi referiin cazul unei persoane de sex masculin.
Nu foarte inalt, constructie atletica, destept, frumos, sensibil, sa stie sa aiba simtul umorului, apreciez bunatatea, nobletea, intelegerea, dar mai ales sinceritatea, care in ziua de astazi o putem asemana florii de colt, o floare rara!
Pentru mine cel mai mult in lumea aceasta conteaza IUBIREA si RESPECTUL!
Într-o zi esti totul pentru cineva, in alta nu mai esti nimic!
Iubirea si respectul sunt cadouri scumpe... nu le astepta de la oameni ieftini.
Sunt persoane care te calca pe picior si isi cer scuze... şi persoane care te calca pe inima si nici macar nu isi dau seama...
O seara frumoasa!

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru NoOneCanStopDeth):

Liric, zici?

Divulgaritatea umanistică a unui om s-ar putea retuşa pe un blastom al nonsaşantei nonconformistice, la fel ca acest suspin de iubire, fara de care nu se poate respira. In aceasta zi asemanatoare unui prohod pe care divinitatea interumană se putea codifica o împărtăşanie pură, s-ar putea restructura pe un anumit disconfort pluri renascentistic umanitar.
Eu am venit ca să confirm ca sunt intr-o urbanistică, cazeistică medicală a unui univers transvers şi am luat- o razna intru' exitus invirsus. :))

Ma inspira:

http://www.youtube.com/watch?v=6f90Sy3CLyA

| NoOneCanStopDeth a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

laughing)))) fi-ti-ar nebuna a dracu.
Doamne cat m-ai facut sa rad laughing) am ras cu lacrimi.
Trebuie sa ai un partener, care e mandru de tine laughing)
O asa femeie, cu un asa umor, mai rar.
O femeie ca tine mi-as dori laughing) dar hai sa nu, depasim limita.
S-ar putea intelege, ca ne facem ochi dulci si deci nu vreau sa-mi sara-n cap TPU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, principala trasatura pe care o poate avea un baiat sa ma faca sa ma indragostesc de el ar fi felul sau de a fi, trebuie sa existe acel ceva care sa imi dea dependenta: ))... Viata te surprinde de cele mai multe ori

| Felys a răspuns:

Inteligenta si seriozitatea

| ingerashranith a răspuns:

Iubirea si generozitatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie carismatic, sa poata face haz de necaz, bland, intelegator, optimist dar ce ma atrage cel mai mult este atitudinea aceea de filozof care ma intriga si fascineaza iremediabil.

| bilopart a răspuns:

Timiditatea si o buna educatie!

| adriangabor92 a răspuns:

Bunatatea, sinceritatea

| DanielVălean a răspuns:

Frumusetea interioara, bunatatea si simtul umorului!

| Androphyla a răspuns:

Trasatura de caracter care m-ar face sa ma indragostesc iremediabil de cineva este politetea si simtul umorului. Imi place sa am langa mine un om politicos, sa-mi vorbeasca frumos, eventual sa ma alinte mereu si sa ma distreze cu glumele sale. Desigur ca i-ar trebui un mare si dezvoltat simt al umorului. Si... sa stie sa tina la glume pentru ca si eu il voi tachina cu glumite.hee hee

| gingergirl1 a răspuns:

Trasatura de caracter?thinking Sa stie sa se poarte, sa aiba simtul umorului si sa se comporte frumos (gen nu imi plac baietii care injura doar de dragul atentiei straight face sau mai stiu eu ce ...sa fie linistit laughing

| Albnegru10 a răspuns (pentru pastru009):

Frumos happy

| DuduPitik a răspuns:

Zambeste mereu cand il privesc desi el e destul de timid continua sa ma priveasca zambindu-mi happy

| pastru009 a răspuns (pentru Albnegru10):

Multumesc.

| Awesom a răspuns:

Inocenta pe care ti-o arata la inceput.

| Chiriac_Robert_Andrei_1988 a răspuns:

Simtul umorului.Sa fie o persoana directa

| NYK4u a răspuns:

Putin din fiecare trasatura, cand o privesti, asculti... simturile sa iti explodeze, sa vrei sa strigi de bucurie.

| lollipops a răspuns:

Sa fie darnic, sa ma ia cu el la baut, sa comande mancare pentru amandoi (pentru acasa, ar fi si culmea), sa duca gunoiul, sa spele rufe (sau le duca la mama lui), sa mai faca putina curatenie din cand in cand, sa faca bani multi, sa fie ca o floricica cand vine acasa...de la munca, la baut am stabilit deja ca mergem impreuna.
Ar fi mai multe, na, acum dupa toate astea n-as avea pretentia sa vina cu flori in fiecare zi (de la munca, la baut am stabilit ca mergem impreuna), sunt si eu intelegatoare, mai las de la mine.

| MysticWayz a răspuns:

Sensibilitatea şi tandreţea.

| Mariancikkk a răspuns:

Curatia morala, intelepciunea si sinceritatea

| MiruD a răspuns:

Buzele.

| mada1820 a răspuns:

Trasaturile de caracter care m-au facut sa ma indragostesc de iubitul meu sunt: realist,comunicativ, deschis,sincer, fidel,sigur pe sine,intelegator,glumet,cu simtul umorului,increzator, foarte iubitor, lingusitor, sufletist, felul lui de a fi mai pe scurt.

| Scintilla a răspuns:

Buna seara,inainte de toate vreau sa va spun ca la acest moment cand va scriu aceste randuri pot spune ca spre deosebire de multi sunt un om norocos,am parte de iubire,insa in acelasi timp pana am ajuns in acest punct am avut parte si de multe deziluzii care putin cate putin te fac sa ai din ce in ce mai putina incredere in lumea ce te inconjoara,ceea ce iti diminueaza sansele la a te indragosti de cineva.Din fericire eu am trecut peste aceste momente si nu voi uita niciodata cum a putut sa ma faca sa ma indragostesc de ea,o minunatie de fata,intr-un moment cand credeam ca totul pentru mine e pierdut la acest capitol. Sa revin la intrebare,pentru mine nu exista urma de indoiala ca ceea ce m-a facut sa ma indragostesc este si va fi intotdeauna acele mici gesturi,acele scurte priviri,acele mici atingeri care te fac sa te simti invincibil in fata oricarui impediment,oricarui obstacol,sa te crezi mai bun decat esti tu cu adevarat,sa te vezi singur mai frumos, mai minunat decat crezi tu ca esti doar pentru ca persoana de langa tine iti deschide ochii si te face sa te simti cel mai norocos om de pe pamant, deci pentru mine cea mai importanta trasatura a unei persoane este aceea de a avea abilitatea de a face pe cineva sa se simta special indiferent de natura fiecaruia. Din pacate noi oamenii, marea majoritate a noastra, ne subestimam si chiar avem nevoie de cineva langa noi care sa ne deschida ochii sa vedem cu adevarat cine suntem.Va voi oferi si un mic clip pentru a sublinia acest aspect, urmariti-l merita. http://www.youtube.com/watch?v=litXW91UauE daca nu stiti engleza doar urmariti-l este vorba despre cum se descriu unele persoane singure si cum sunt descrise de alta persoana.

| Serban_Mihai_Valentin_1985 a răspuns:

Culoarul rucar bran-poiana Brasov, sau intr-un parc gen tineretului din Bucuresti

| sniper1000 a răspuns:

Rabdare