CONCURS: Care este trasatura de caracter care te-ar face sa te indragostesti iremediabil de cineva?

Stim ca uneori dragostea poate sa fie tare complicata, asa ca alaturi de prietenii de la librarie.net va oferim 3 pachete cu carti care sa va ajute sa va mai puneti gandurile in ordine, dar sa va si amuze.

Cartile care va asteapta sunt:  Dragostea. Gene egoiste, chimie sau romantism - Richard David Precht, Psihologia femeii - Karen Horney, Paradoxul sexelor. Barbatii, femeile si adevarata prapastie dintre sexe - Susan Pinker, Cum sa cuceresti un barbat pe e-mail, messenger si Facebook - Dan Radoiu si Femeile vin de pe Venus, barbatii de la baut - Mihai Radu, Simona Tache

Daca vreti sa le castigati, toti ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti la intrebarea: Care este trasatura de caracter care te-ar face sa te indragostesti iremediabil de cineva?

Vom rasplati cele mai interesante 3 raspunsuri. Aveti timp pana duminica, 16 februarie, sa va postati gandurile. Va tinem pumnii :)
96 răspunsuri:
| elyd12 a răspuns:

Trăsătura de caracter care m-ar face să mă îndrăgostesc iremediabil de cineva este simţul umorului. Nu te poţi îndrăgosti de cineva care nu te-a făcut să râzi niciodată!

| Ioana_Gilca_1997 a răspuns:

M-as indragosti iremediabila de cineva care ar sti sa zambeasca si in cele mai grele momente, care chiar si atunci cand s-ar supara pe mine, m-ar saruta delicat pe buze si m-ar ajuta sa invat din propriile greseli.
Altfel spus m-as indragosti iremediabil de un baiat bland, cu un suflet cald.

| Adrianascumpica98 a răspuns:

Principala trasatura ar fi ca baiatul sa aiba simtul umorului si sa stie sa iubeasca, sa ma cucereasca.

| proastalenesa a răspuns:

Hmm, am tot stat să mă gândesc, dar nu pot să mă decid între urechea muzicală şi abilitatea de a-mi ţine piept într-un duel al ironiei acide. Too bad, eventualul meu soţ va trebui să le aibă pe-amândouă.

| TheCritic a răspuns:

Eu m-am indragostit deja si cred ca simtul umorului a fost prima trasatura de caracter pe care am observat-o la el. Apoi, inteligena lui, charmul, respectul si bunul simt au fost printre aspectele pe care le apreciez la orice potential prieten. Numai bine! happy

| Sashavalentine a răspuns:

Bunul simt, sau inteligentahappy