CONCURS: Care este trasatura de caracter care te-ar face sa te indragostesti iremediabil de cineva?

Stim ca uneori dragostea poate sa fie tare complicata, asa ca alaturi de prietenii de la librarie.net va oferim 3 pachete cu carti care sa va ajute sa va mai puneti gandurile in ordine, dar sa va si amuze.

Cartile care va asteapta sunt:  Dragostea. Gene egoiste, chimie sau romantism - Richard David Precht, Psihologia femeii - Karen Horney, Paradoxul sexelor. Barbatii, femeile si adevarata prapastie dintre sexe - Susan Pinker, Cum sa cuceresti un barbat pe e-mail, messenger si Facebook - Dan Radoiu si Femeile vin de pe Venus, barbatii de la baut - Mihai Radu, Simona Tache

Daca vreti sa le castigati, toti ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti la intrebarea: Care este trasatura de caracter care te-ar face sa te indragostesti iremediabil de cineva?

Vom rasplati cele mai interesante 3 raspunsuri. Aveti timp pana duminica, 16 februarie, sa va postati gandurile. Va tinem pumnii :)
96 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ceryo):

OMG! Cati ani ai? asta imi suna a papusa cu telecomanda... poate ai norocul si te rapeste un ozn pentru niste experimente si sus si jos =) m'ai lasat masca!

| contαbαndonαt a răspuns:

Ce intrebare draguta, cam prost formulata insa.

| Ceryo a răspuns (pentru anonim_4396):

Frumos nu? sper sa intelegi ca aia era gluma de la jumate in jos unde am inceput sa dau liber imaginateihappy ca multi chiar is cu capul in nori si scot numai prostii

| eu1996 a răspuns:

Personalitatea, exceptand aspectul, este cea mai inportanta caracteristica a oricarei persoane. Adevarul este ca poti ajunge la a placea o persoana la prima vedere, infatisarea predomina aparentele, dar niciodata nu vei ajunge pana la a te indragosti de acea persoana pana cand nu ajungi sa o cunosti cat de putin posibil, sa ii cunosti personalitatea(copila, romantica, inocenta, ambitioasa sau alte caracteristici ce te pot face sa crezi ca ai ajuns la persoana cautata, persoana perfecta). Pentru mine personalitatea este unul dintre lucrurile definitorii la orice persoana.

| Lhurricane a răspuns:

Felul de a fi a unei persoane te poate face sa nu te mai saturi de ea :3

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se spune că haina îl face pe om dar și caracterul trebuie să fie unul pe măsură!
Pa, pa.

| saady a răspuns:

Trasatura de caracter care m-ar face sa ma indragostesc iremediabil este originalitatea, pentru ca de fapt aceasta constituie individualitatea noastra si asa ne dam seama daca intr-adevar ne este placuta persoana de langa noi. Fiind tu insuti determini omul de langa tine sa aleaga ceea ce ii face placere, prin urmare constituim relatii bazate pe sinceritate ceea ce reprezinta un succes asigurat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! O sa fiu cat se poate de sincera. La prima vedere sa aiba un aspect placut, nu zic sa fie frumosul frumosilor dar nici chiar urat de tot. Atunci cand vezi o persoana pentru prima data dupa cum am spus ii vezi aspectul dar si gesturile sau vorbele care le zice. Cateva secunde si gata dragostea te ameteste si te indragostesti. Iar trasatura de caracter e sensibil.

| Funions a răspuns:

Trasatura de caracter cheie care ma face sa ma indragostesc iremediabil de un om, si care si-a facut deja efectul in cazul meu, este simtul umorului. Nu imi place tristetea, pesimismul sau starile de rau, asadar ador sa rad, sa glumesc sa fac mici glumite, toate pentru a aduce un zambet. Asadar, astfel trebuie sa fie si omul iubit, pentru ca niciodata nu te poti plictisi langa un om care iti aduce zambete. Zambetul este cel care ne face mai frumosi si mai sensibili, de aceea este si cel mai frumos cadou pe care l-as putea primi!

| M1hai a răspuns:

Ochii happy si delicatetea

| positivity a răspuns:

Toți visăm la partenerul de viață perfect, la persoana potrivită pentru noi. Toți avem senzația că noi merităm tot ce mai bun de pe această planetă, însă nu facem nimic pentru a obține asta! În ziua de azi, să te îndrăgostești e floare la ureche; un fizic frumos și o minte ușor manipulabilă ar fi perfect!
Mie îmi plac persoanele curajoase, persoanele care pot spune orice adevăr, oricât de urât ar fi! Îmi plac persoanele inteligente, prietenoase.
Sincer, m-aș îndrăgosti pe loc dacă aș întâlni o persoană ce se respectă, ce are încredere în propriile forțe, ce știe să aprecieze lucrurile simple. De asemenea, ador sinceritatea! M-aș îndrăgosti iremediabil de acea persoană cu un suflet cald, cu o bunătate ce mi-ar încălzi și mie inima! De acea persoană care poate lua decizii pe loc, în orice situație. De acea persoană care m-ar face să râd nonstop. De acea persoană nebună, ciudată cu care nu te plictisești niciodată! De acea persoană cu defecte vizibile, dar neimportante! De acea persoană care iubește viața, și care se bucură de fiecare clipă, de prezent!

| horescu a răspuns:

Onestitatea

| extremeA07 a răspuns:

Trasatura care cred ca ar face pe oricine sa se indragosteasca de cineva este onestitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligenta.
Inteligenta face totul.
Pana la urma nu vei frumos toata viata si daca ai stat cu cineva ceva timp pentru aspectul sau fizic vei realiza ca ai ai gresit, rau de tot.
Evident ca e nevoie de o infatisare placuta dar fara creier degeaba.
Inteligenta, ceva pe cale de disparitie.
Din punctul meu de vedere, inteligenta e punctul forte care ma atrage la o femeie.
E dragut sa porti conversatii inteligente despre orice subiect si sa ai o minte deschisa.
Viata de cuplu nu va fi niciodata plictisitoare asa, punct.
Happy Valentine`s Day! >big grin

| FaraSareDoi a răspuns:

Trăsătura de caracter care m-ar face să mă îndrăgostesc iremediabil de cineva este desigur inteligența. Acel băiat ar citi mult şi imaginația lui ar fi bogată. Ar şti să mă facă să râd şi cum să cântărească situațiile dificile.
Băiatul de care cu siguranță m-aş îndrăgosti m-ar putea duce cu siguranță într-o lume de basm. M-ar sui pe un cal alb şi am zburda împteună în lumea viselor. Ar fi inteligent deci ar putea să facă asta. Ar putea să îmi spună vorbe dulci şi astfel m-ar face să îl iubesc.

| GabrielaCriss a răspuns:

Trasatura de caracter care m-ar face sa ma indragostesc de un baiat ar fi:blandetea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, greu de spus avand in vedere ca nu am mai fost indragostit de nimeni pana acum.
Cred ca aleg sinceritatea. Intotdeauna am considerat ca adevarul e cel mai bun in viata indiferent cat de placut sau neplacut e. Cred ca toti ne dorim alaturi pe cineva sincer, care atunci cand ne spune "Te iubesc!" sa o spuna sincer, din inima, nu doar de dragul de a o spune.

| subzero223 a răspuns:

Adevarul

| bibbyman a răspuns:

Principala trasatura de caracter care m-ar face sa ma indragostesc iremediabil, neconditionat si ireversibil fata de o fata draguta, ar fi aceea ca ar trebui sa fie ea insasi tot timpul, sa nu caute sa se poarte perfect fara greseala pentru ca nu exista asa ceva, toti suntem oameni si facem greseli si de multe ori cand facem cate o mica greseala poate aduce un moment de amuzament, de spontaneitate, de putin umor, sau de putina agitatie necesara intr-o relatie, atata cat trebuie sa nu devina o relatie monotona si pe langa asta acea draguta fata trebuie sa fie naturala si sa stie ce este Respectul, consider ca daca detii capacitatea de a respecta in viata, detii cheia succesului.

| simplu0 a răspuns:

Baiatul perfect pentru mine este un baiat simplu,dar complicat. Băiatul care preţuieşte lucrurile mărunte. Băiatul ce ştie să apecieze un vers. Băiatul ce ştie să spună că te iubeşte, când simţi că te-ai pierdut în abisul suferinţei, ce oferă o îmbrăţişare caldă când ai nevoie de consolare, ce îţi dăruieşte un sărut când buzele îţi ard de dorinţă. Băiatul care te respectă şi este capabil să-ţi ofere protecţie şi siguranţă. Băiatul în care poţi avea deplină încredere, care ştii că te iubeşte pentru ceea ce eşti, ca om, ca suflet, ca persoană, pentru ceea ce eşti, nu pentru ceea ce ai, băiatul care ştie să te respecte şi nu te foloseşte ca pe un obiect de uz personal. Băiatul ce te face să te simţi bine alături de el, băiatul ce te face să simţi că pe tine te iubeşte şi nu aleargă precum un căpcăun după doua picioare şi o pereche de sâni, considerând că aşa este fericit. Băiatul care ştie să-ţi citească gândurile şi când nu rosteşti vreun cuvânt. Dar mai presus de toate, băiatul care este el însuşi cu fiecare pas şi nu se foloseşte de tine. Băiatul care spune sincer şi deschis ce gândeşte. Pentru un asemenea băiat, merită să dai şi sufletul din tine.

| justyoung9 a răspuns:

Raspunsul e simplu... Faptul ca ma accepta asa cum sunt si este dornica sa ma cunoasca.

| magpic a răspuns:

Pot spune sincer ca pentru a te indragosti iremediabil de cineva nu este posibila o singura trasatura de caracter.Nu ne indragostim de cineva doar pentru ca e bun, ne indragostim atat de calitatile cat si de defectele lui.Il iubesti atunci cand te face sa razi si chiar si atunci cand te face sa plangi.Nu ii iubesti doar zambetul perfect si ochii lui stralucitori, iubesti si parul lui ciufulit si lipsa lui de maturitate.Il iubesti chiar daca se poarta ca un copil.Nu te poti indragosti doar de o trasatura de caracter, daca te indragostesti o faci fara sa-l analizezi.pur si simplu are acel ceva care ti-a placut, acel mister care te atrage.Noi il numim simtul umorului, maturitate sau sinceritate, dar nu ar conta nici daca ar fi sarac sau un nimeni..ar fi al nostru pentru ca ne face fericite.Deci cea mai importanta trasatura de caracter care m-ar face sa ma indragostesc iremediabil ar fi sa ma faca sa ma simt singura femeie de pe planeta.cea mai fericita si cea mai iubita.

| Victorita-Maria_Corleciuc_1997 a răspuns:

Eu personal, pentru a ma indragosti de un baiat trebuie sa fie educat, sa aiba cei 7 ani de acasa, sa stie sa se comporte cu o fata, sa fie comunicativ, sa fie romantic, sa aiba simtul umorului nu sa se supere la orice gluma. Pur si simplu sa te atraga naturaletea lui.

| ElenaSA a răspuns:

Principala trasatura care m-a determinat sa ma indragostesc iremediabil de partener este rabdarea cu mine:
-aici includ calmul ce-l caracterizeaza atunci cand sunt suparata,
-faptul ca nu tine suparare-vorbim normal chiar daca am avut o disputa amandoi cu cinci minute inainte,
-faptul ca nu critica si nu reproseaza foarte des;
-faptul ca daca dau de o problema existentiala ma asculta mereu cu rabdare si cautam impreuna solutii;

| Didishorr a răspuns:

Pai. sa aiba simtul umorului sa ma faca sa rad si sa fie sociabil.

| Geochoco a răspuns:

Pai,as zice ca principala trasatura ar fi simtul umorului.Sa nu faca glume de prost gust si sa stie cum sa se poarte cu o fata.Un baiat care sa fie dragut si care sa ma faca sa rad si ma ma simt bine cand sunt cu el.
Un asemenea baiat m-ar face sa ma indragostesc de el fara sa-mi dau seama.happy

| WatchCataVideoBlog a răspuns:

Caracterul si/sau umorul happy. Scurt si la obiect.

| kamiilee a răspuns:

Sa fie sensibil, cald, sa ştie sa se comporte cu mine, sa ma iubeasca aşa cum sunt.

| lullaby23 a răspuns:

Sa ma placa exact cum sunt.

| LarisaStanciuu a răspuns:

Sinceritatea! love struck