| raidu2004 a întrebat:

Conform Realitatea TV sase suporteri romani au fost internati intr-un spital din Budapesta, in urma violentelor de pe stadionul Ujpest. Trei dintre suporteri se afla in stare grava, potrivit Jandarmeriei.

Vom reveni cu amanunte.

Trei suporteri stelişti au ajuns la spital cu arsuri de la torţe!

Colonelul de jandarmerie Gheorghe Stan, responsabilul cu suporterii Stelei în Ungaria, a povestit cum au decurs incidentele din pauza partidei Ujpest-Steaua, precizînd că trei dintre fanii roş-albaştrilor au fost transportaţi la spital:

"A fost o acţiune premeditată a suporterilor maghiari, care au aruncat cu torţe în cei ai Stelei. M-a surprins lipsa de reacţie a forţelor de ordine prezente la stadion, deşi le-am solicitat în mod expres intervenţia. Pentru toti cei care au comentat aiurea la intrebarea precedenta va aduc la cunostinta si ce s-a intamplat acolo cu adevarat. Am vrut sa vad reactia voastra inainte sa va dau toate detalile. Acum sariti cu parerile. Noapte buna

3 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Tu ai o problema. Pe langa aia nevinovati, in care s-au nimerit tortile, au fost si arestari. Si inainte de a ajunge la stadion.
Ce incerci sa faci acum, sa manipulezi cumva? Ca erai f. acrit de faptul ca nu mai este mandria de a fi roman.
Cum a spus si Encore, bataie intre animale. Noi la Bucuresti ama fisat banner de ne-a vazut toata Europa : Cat tin femeile unguroaice "rahatul" in ele? 9 luni? '', ei au aruncat torte si provocat in continuu. Pe mine ma lasa rece toate astea. E doar o lupta de a te scoate din anonimat, de a te face zmeu si a-ti declara frustarile. Totul se rezuma pana la urma a fi numai un sport.
Tu, vezi doar exteriorul si 2-3 stiri aparute la televizor. Ia zi si mie, la cate meciuri ai fost? Cate deplasari ai facut? Ca vad ca vorbesti de informatii si alte chestii. Te bagi in chestii care te depasesc. Si ai acuzat colegii de pe aici ca nu-s mandri ca-s romani si ca acuza pe ai nostri. Eu unul nu condamn, nu elogiez. Pur si simplu ma lasa indiferent. Daca asta e modul lor de viata, n-au decat sa-si iroseasca viata asa.

| raidu2004 explică:

Surdu: "Un reprezentant al presei maghiare m-a scuipat după meci"

Romeo Surdu, atacantul Stelei, a fost scuipat de un reprezentant al presei maghiare după meciul cu Ujpest.

| Encore a răspuns:

Bataie intre animale... ce sa le faci?