| SilentRain a întrebat:

Consider ca viata mea nu mai are sens, rost sau culoare, mai bine sa se termine acum, asa poate aș suferi mai puțin sad
Ah, chiar am încercat din greu si am eșuat din nou si din nou dar simt ca destinul e împotriva mea... Asta este povestea vieții mele si problema cu care ma confrunt de o perioada, simt ca se întunecă si norii odată cu inima mea.
Deci cum sa deschid un borcan de murături?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
34 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te uiți la un videoclip în care o caracatiță, care aproape că nici nu are creier, reușește să deschidă un borcan cu capac, ca să scape. Și caracatița considera că are un destin întunecat.
https://www.youtube.com/watch?v=Z0iUlWnon9Y
Dar dta care ai atâta creier ( presupun) ai probleme cu murăturile se pare. Un destin dureros, întradevăr.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"ca sa întunecat si nori"
Doua cuvinte, trei greseli. Trollii dau like la asta.

Ce sa zic... Ai nevoie de un barbat in viata ta, se pare.

| SilentRain explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Doua chesti :
1. Nu suntem pe Facebook
2. Recunosc am greșit (de mai multe ori), recunoaște... si tu, ai zâmbi puțin la "întrebare" asta

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SilentRain):

Cand am zis ca ai nevoie de un barbat, doar am constatat, nu m-am oferit. Ia-o mai usor rolling eyes
Nu suntem pe Facebook, dar nici departe nu e. Coltul cu notificari, mesaje si prieteni mi-e "putin cunoscut". Undeva e pe albastru.

| SilentRain explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Altu care o ia pe ulei, stai calm Romeo nu te "agata" nimeni (poate doar Poliția)

| Drimmero a răspuns:

Se pune contra? Ori pui toata forta bruta din tine, ori ii pui o carpa, astupi capacul cu ea si fortezi ca sa nu-ti alunece mana, un lifehack care mereu iese pentru capacele mai artagoase.

| Simpatic a răspuns:

Sarcasm ...la cel mai mic nivel
pai eu credeam ca e serios topicul tau cand am citit primele randuri laughing

| SilentRain explică (pentru Simpatic):

Se numește opera de arta, nu sarcasm de nivel mic
Sa te vad pe tine de ce ești capabil

| Celcestietot a răspuns:

Stii, nu poti sa le faci singura pe toate, asa ca ai nevoie de un tip puternic care sa iti deschida borcanul.

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Da, corect, stai sa il sun pe Dumnezeu ca el are antebrațul mare

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Sau solutia este mult mai simpla. Dumnezeu lucreaza si prin oameni, nu stiai?

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Aaaaa, însemna ca sa băgat dracul in tine atunci rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Ce, de ce drac laughing?

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Pentru ca nici însuși Lucifer nu are curajul sa se dea la unica, inegalabila, mirabolanta, magnifica, SilentRain

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Ei, uite ca eu trec peste limitele imposibilului cu viteza si nici nu ma vezi cand ajung.

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Pun pariu ca nu alergi nici jumate de metru si îți dai duhul, leșini laughing)

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Iti dau avans 50 de m din 100. Daca m-ai intrecut, ma lepad de credinta.

| Frank51 a răspuns:

OMG credeam ca te pierdem si pe tine. Thanks God.

| Nemessys a răspuns:

Cu o lingura. Eu asa fac. Bag lingura sub capat in toate partile ca sa intre putin aer si dupa poc, s-a deschis happy.

| SilentRain explică (pentru Nemessys):

De obicei nu am problem asta, arunc borcanul direc de pământ si am terminat happy

| Ineys a răspuns:

Il spargi. E si asta o modalitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor

Cu un cuţit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai o sfoara prin casa? Ca sa deschizi borcanul, sigur.

| Jus7t a răspuns:

Rogi un vecin drăguț să o facă pentru tine.

| Andrei200202 a răspuns:

Mă prăpădeasc de râs, oprește-te te rog

| Mogiojojo a răspuns:

Iti desfac eu borcanul... dar lasa astea spune-mi de unde ai luat muraturile ca la supermarket nu se mai gasesc?! Ai ceva dealer de muraturi?

| Nemessys a răspuns (pentru Mogiojojo):

Le-a luat direct de la furnizor

| RavenNymph a răspuns:

Aici sau la pachet?

| SilentRain explică (pentru RavenNymph):

La vecini

| RavenNymph a răspuns (pentru SilentRain):

Înțeleg, părerea mea e că da

| SilentRain explică (pentru RavenNymph):

Desigur ca nu

| RavenNymph a răspuns (pentru SilentRain):

Cum poți spune așa ceva?

| SilentRain explică (pentru RavenNymph):

Sa imi fie rușine, cum mi-am permis una ca asta

| alexandra1912 a răspuns:

Iei o lingura, o bagi intre capac si borcan, tragi lingura, si asa iti pierzi timpul, mai bine spargi borcanul, o sa fie murdar prin camera dar merita, macar l-ai deschis