| anonim_4396 a întrebat:

Considerați plânsul un semn al slăbiciunii?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da sau din motive depresive. De fericire mai greu

| RAY a răspuns:

Nu,il consider o descarcare emotionala

| Celcestietot a răspuns:

Chiar deloc.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Depinde de situație, de persoană.
De obicei e o descărcare emoțională, însă sunt persoane care se folosesc de acest lucru pentru a manipula pe cei din jur.

| SilentRain a răspuns:

Nop

| JicaContra a răspuns:

In general nu
dar daca plangi de exemplu din cauza frustrarii, atunci da

| Endoryus a răspuns:

Da. E un mecanism bun de nimic in mare parte. Pentru oamenii slabi de inger cica ajuta desi sunt sceptic.

| aumih16 a răspuns:

Nu uneori plansul e bun! si stii de ce! ca te descarca!

| CleanHeart a răspuns:

Ne, oamenii puternici nu isi ascund sentimentele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai mult un semn al manipulării.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

| LikeARollingStone a răspuns:

Asa il consideram in trecut pentru ca eram foarte plangacioasa. Cand plangeam, erau mereu unii care radeau de mine.
Acum mi se intampla invers, nu pot sa plang daca sunt in public sau inconjurata de persoane. Oricata tristete as simti, am un fel de pokerface pana ajung la mine acasa.
Si asta e o slabiciune. Pentru ca mereu trebuie sa fii expresiv cu ceea ce simti. Si daca nu poti sa iti exprimi sentimentele in momentul in care le simti, nu e ok.
Sensibilitatea e o calitate.

| Dana1999 a răspuns:

Este o slăbiciune de moment, dar plânsul te face mai puternic. Te face sa te lovești de propriile tale slăbiciuni și sa le accepti.

| VictorJulien a răspuns:

Nu,te ajută să te descarci.