| Joker3134 a întrebat:

Consumul de bere dăunează grav? Sau doar vodka?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multi betivi au baut mult si au trait mai mult de 65 ani

| croissant a răspuns:

Orice bautura ce contine peste 5% alcool si consumata excesiv dauneaza.

| RAY a răspuns:

Berea practic indeparteaza nisipiul aflat in rinichi,desi este bun, totul consumat mult nu este sanatos, poate ocazional, eu unu nu am mai consumat dulciuri de o luna, cam asta inseamna ocazional, nu in fiecare zi sau in fiecare saptamana ne facem praf, faza e ca alcoolul este metabolizat in ficat ceea ce duce la ficatul gras, vodka este otrava, mai bine tuica sau vin ros sanatate curata

| Hammurabi a răspuns:

Bere light 1, 9% alcool sau bere fără alcool vara când e foarte cald.
Mie nu mi-a dăunat niciodată.
Cu condiția să fie rece. (caldă n-am băut)

| Dismally a răspuns:

Depinde de cantitate, daca bei nu stiu, o bere la o saptamana clar nu vei pati nimic, dar daca bei 10 pe zi vei avea probleme mari.