| GabbyGabriella64 a întrebat:

Copiii devin interesati de s3x de la varste tot mai fragede din cauza ca e foarte mediatizat si sunt bombardati cu chestii legate de el constant, dar la mine e exact invers.Tocmai pentru ca aud peste tot de el a inceput sa nu mai reprezinte un interes pentru mine si sa ma "scarbeasca".Mai e cineva in situatia asta? Sunt chiar asa ciudata?

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Asa a fost intotdeauna, nu e ceva nou sub soare, copiii stiu foarte multe, au auzit de la altii sunt curiosi si cauta, cel putin si eu cand eram copil pe strada invatai reproducerea pe romaneste din cateva cuvinte si fara ocolite, invatai tot ce trebuia acolo, pe buna dreptate era o parte a scolii vietii, deja stiam toate astea dinainte sa ne fie predat la bio in clasa a 7-a sistemul reproducator.
De ce sa te scarbeasca? E ceva normal, natural, dar sunt de acord ca trebuie facut atunci cand se ajunge la maturitatea fizica si mentala, iar la 13-14 ani esti departe de acea maturitate.

| GabbyGabriella64 explică (pentru Drimmero):

E mult spus ca ma scarbeste doar ca toata bombardarea asta si disperarea din partea unora sa il faca cat mai repede m-au facut sa imi fie sila si in acelasi timp sa il consider ceva foarte banal deloc incitant
bine.mai bine zis mi-e scarba de toata tevatura care s-a creat in jurul lui nu de el in sine.ideea e ca nu mai simt niciun impuls sa il fac

| Drimmero a răspuns (pentru GabbyGabriella64):

Am inteles, te scarbeste hype-ul ala din jurul sexului, 'disperarea' unora de a ajunge in punctul ala neaparat.

| Mosotti a răspuns:

Aaaoleu, de ce sa te scarbeasca draga? Cam esti ciudata, da.
Normal ca, copiii devin interesati de ssex de la varste cat mai fragede, ca afla ei ca aduce placere, si de ce sa nu aiba placere cat mai devreme?! Bine, cu conditia sa se protejeze sa nu ia boli si sa nu ramana gravide, in occident asa e, si e f okey.
Sa te scarbeasca ceva rau, care face rau, nu ceva care aduce placere.

Eu pe la 9 ani am descoperit placerea si ma mmasturbam de atunci, si stiu si fete asa, asa ca aia e.

Sau poate te scarbeste ca tu nu poti avea placere?! Ca daca puteai sa ai si simteai ca ai vrea, era imposibil sa nu vrei o placere.

| SilentRain a răspuns:

Copii au fost curios din totdeauna ....doar că nu exista TV /libertate de-a se difuză /posta atâtea.
Au existat mereu oamenii care și-au început "activitatea " la vârste mici
Nu cred că e ok sa te scârbească un lucru normal, aici nu zic de industria p*rn*că aia chiar e scârboasă, cea mai joasă speță
Zic de acel moment cu persoana iubita
De unde se trăgea repulsia asta? Ai avut experiență urâte?

| GabbyGabriella64 explică (pentru SilentRain):

Nu asta am vrut sa zic vezi ce am scris mai sus

| 120bulevard a răspuns:

Traim intr-o societate suprasexualizata in ziua de astazi, e aproape cam imposibil sa inhibi un copil din a nu se supune pornografiei la varste fragede, degeaba ii bagi tu extensii pe chrome sa nu se uite la pornache ca el tot o sa afle de s3x, instinctul tot o sa-i spuna ceva, o sa inceapa sa aiba erectii, o sa afle de s3x din anturajul sau de prieteni, scoala, filme, jocuri, etc... Nu ai de unde sa stii, dar este cert ca tot va afla. Si astfel va intra in rabbit hole-ul asta murdar care poate deveni si o dependenta pe termen lung care nu se rezolva cu una, cu doua. Fetele sunt mai inocente si discrete cand vine vorba de subiectul asta taboo, dar baietasii sunt cei mai predispusi in general.

| marniii a răspuns:

Copiii au hormoni de la 10 ani si problema e ca adultii ii ademenesc sa intretina relatii sexuale.
Shakespeare a scris romeo si julieta prin 1500
Romeo avea 21 de ani
Julieta 13
Asa nu e vorba de media
Pana si mama lui isus avea 13 ani cand l-a nascut daca imi amintesc bine.
Problema nu sunt copiii ci adultii.
Copiii sunt copii, sunt curiosi, nu inteleg, vor ce e interzis
dar de multe ori nu vor, sunt manipulati.
Eu nu cunosc pe nimeni de varsta mea sa vrea sex, toti sunt scarbiti de idee
Conteaza si mediul din care vin si ce educatie au.
Cand nu aveau tv auzeau in spatele blocului si tot ajungea la urechile lor informatia

| Mosotti a răspuns (pentru marniii):

Si nu e rau daca intretin relatii ssexuale, ca aduc placere, doar sa se protejeze sa nu apara surprize, atata tot.
De ce sa fie scarbiti de ideea de a avea placere?!

Pai daca vin din medii din alea inguste la minte, normal ca vad asta ca pe ceva rau, daca vin din medii deschise la minte, nu vad asta ca pe ceva rau.

O zici ca si cum ar face crime, si-ar da in cap, s-ar lovi, s-ar spanzura.

| PRaPRa a răspuns:

Nu esti deloc ciudata.
Ba chiar dinpotriva esti printre putinele(din pacate) care gandeste asa. Chiar mai mult dai dovada de maturitate si inteligenta cand iti dai seama SI TE AFECTEAZA/REVOLTEAZA la "nivel sentimental" ca esti "manipulata" de asa ceva.
Problema este ca "societatea" te vrea animal.