| Girl951 a întrebat:

Urmaresc de ceva timp ce aberatii scriu fetitele de 12-13-14 ani si pot sa spun ca m-am saturat ..Cum sa scrii la 12 ani ca "eu si prietenul meu de 25 de ani am facut sex." sau " m-am despartit de prietenul meu pentru ca am refuzat sa fac nu sex, dar il iubesc enorm " straight face ce stiu ele despre iubirea adevarata la varsta aia? Eu la 12 ani jucam sotronul, coarda si alte chestii in fata blocului si singurul lucru pe care-l iubeam erau bomboanele si jucariile oh go on. Chiar nu mai putem schimba generatia asta care la varste fragede nu mai are respect de sine? Pai eu la aproape 18 ani pot sa ma consider o ciudata pentru ca nu am facut ce au facut ele asa devreme sau ce?straight face Voi ce parere aveti? Suntem chiar o cauza pierduta? Si ar fi ok sa raspunda si "fetitele"alea,dar sa fie raspunsuri inteligente, pe cat se poate.

21 răspunsuri:
| Rurouni a răspuns:

2 cuvinte. Attention whores.

Acum serios vorbind, nu, nu ai ce sa le faci, pentru ca sunt produsul societatii, al sistemului de educatie, al mass-mediei care prezinta numai non-valori si papusi gonflabile, al parintilor care muncesc de dimineata pana noaptea si nu mai au timp de copiii lor sau care ii fac "din greseala", al profesorilor care au renuntat la a se mai stradui sa educe cand s-au lovit de cruntul efect al indobitocirii oamenilor. Asta e societatea perversa in care traim, si putem sa ne spalam pe cap cu ea.
La 21 de ani, consider ca generatia mea e printre ultimele cu un oarecare cap pe umeri, da' am intalnit si exceptii destule.

| unknownn a răspuns:

Ce picioare sexy ai love struck

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat le dicteaza societatea, asta e educatia primita si atat le duce capul.

| Azµre a răspuns:

Ușor... nu trebuie să te ambalezi... Felicitări ție că nu ai făcut ce au făcut ele! Sunt copii lăsați de izbeliște. Părinților nu le pasă de ei. Mai târziu ajung niște depravați ce vrei mai mult de la ei.
Și eu jucam ascunsea și atinsea în clasa a 12 a la liceu împreună cu colegii la ora de sport.
Acum e la modă să tragi un cui.

| Girl951 explică (pentru Azµre):

Nu ma ambalez, doar ma deranjeaza faptul ca la varsta asta le aud cum se plang si se dau in spectacol.mi se face sila oh go on

| Azµre a răspuns (pentru Girl951):

Și mie, stai liniștită happy

| JulyStorm a răspuns:

Fac si ele ce vad acasa. Daca mamele lor sunt niste panarame, ele cum ai vrea sa fie? Mironosite? Ca un lucru e clar... daca ar fi avut pe cineva care sa se ocupe cu adevarat de educatia lor... nu ajungeau sa faca ce fac si sa se poarte cum se poarta. E trist, dar asta e realitatea in care traim. Eu incerc sa trec peste topicurile deschise de astea fara sa ma enervez.

| Girl951 explică (pentru JulyStorm):

Mai,nu e mereu vina parintilor, mai mult anturajul strica..cunosc fete care nu au avut un tata, dar pentru care am un respect deosebit pentru ca sunt cu capul pe umeri.

| JulyStorm a răspuns (pentru Girl951):

Probabil ca le-a educat mama lor cat pentru ambii parinti.
Intr-adevar, e si anturajul de vina. Dar daca esti un caracter puternic, ii dai pe ei dupa tine, nu te dai tu dupa ei. Am avut si eu anturaje destul de dubioase uneori, dar mi-am pastrat principiile si capul pe umeri. Poti pastra compania unor oameni si fara sa te schimbi dupa ei. happy

| Keith a răspuns:

Generatie de tampiti, in locul fetitelor de 12 ani as baga suzeta in gura dar din pacate le place sa bage altceva in gura scuza-ma de expresie dar asa e pe bune, copii fara viitor care se cred destul de maturi incat sa ii intereseze asa ceva.In loc sa isi traiasca copilaria asa cum trebuie ele se gandesc la p...a.

Răspuns utilizator avertizat
| EddiWeed a răspuns:

De vina sun parintii, nu stiu sa isi educe copii, le ofera acces prea mult la internet si la tv unde se difuzeaza numai prostii.de vina ar mai fi si anturaju..sau *** asta o fi noua moda cu care nu ne putem obisnui noi?

| rapidistzu a răspuns:

Ce ai facut e OK big grin bravo kiss, mai zice cineva si adevarul laughing

| matesanosa a răspuns:

Aici se vede ce este net-ul de unde credeti ca au vazut ei despre sex? vb lu Azure in a 12 jucam ascusea si lapte gros!

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Da mie mi se pare apsurd de la o varsta atat de mica sa vorbeasca asa dar si eu is de acord cu tine ar trebui sa se tina de scoala. Si dupa sa isi faca grij pentru asta ca are o viata intreaga la dispozitie.

| darius1001 a răspuns:

laughing) atat le duce capu nai ce face.Mda am 15 ani si inca imi plag bombonale laughing) nu ma gandesc la sex si la alte chesti pana pe la vreo 18 ani

| darius1001 a răspuns:

Adica ma gandesc dar nu aplic

| SwweetGirlFuny a răspuns:

Da si eu urasc asta adica ce naiba e in capul lor mai bine sa se tina de scoala daca vor sa ajunga ceva in viata

| intelegatoarea a răspuns:

Nush..sincer..in majoritatea cazurilor se zice..ca e din cauza hormonilor si asa. da si eu am 15 ani si n-am facut ce fac elestraight face si nu o sa fac..prea curand..sincer sunt de acord cu u da degeaba daca noi vrem sa schimbam cv si nu suntem ajutate..aici e vb de lucru in echipa.happy degeaba daca unu lucreaza si celalalt te trage in jos.happy

| dntGabriel a răspuns:

Nu cred ca esti persoana capabila sa judece aceste persoane dar de obicei e vina parintilor ca nu s-au interesat de odrasala lor si nu le-au explicat anumite chestiuni referitoare la viata sexuala in rest ar trebui sa stii ca dragostea nu are varsta

| Keo1985 a răspuns:

Aici ii aduce lumea in care traim, si presupun ca si educatia parintilor, ori colectivul de prieteni nu stiu ce sa mai zic.