| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că în zilele noastre, a fi rău este un mod de supraviețuire?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vorbind la modul general, rautatea nu are nici o legatura cu supravietuirea.Rautatea tine de constiinta fiecaruia.Sunt multe de discutat in aceasta privinta.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| AirănMeidăn a răspuns:

depinde in ce fel vrei sa supravietuiesti si ce vrei sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oarecum. nu e bine sa fii nesimtit dar si bun daca esti, esti luat de prost. e bine sa fii nepasator, nu acorzi ajutor altora pentru ca nici altii nu dau 2 bani pe tine cand ai nevoie de ajutor.

| Innsbruck a răspuns:

In mare parte da, dar multi confunda raul cu prostia si nesimtirea.

| TheWalker11 a răspuns:

Probabil ca da.Si de a fi cu sapte fețe!winking

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Sincer, da. Dar mai cred ca in zilele noastre a fi indiferent este un mod de supravietuire. Depinde acum si in ce masuri sunt adoptate cele doua.

| Denly a răspuns:

Da!

Răspuns utilizator avertizat
| Fluflosenie a răspuns:

Da, dar trebuie sa ai grija cu cine.